دانمارک سه میلیون دالر به دهقانان کمک می‌کند

۸صبح، کابل: سفارت دانمارک در کابل با وزارت وزارت، آبیاری و مالداری تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رسانده است که بر اساس آن دانمارک کمک سه میلیون دالری را به دهقانان آسیب‌دیده از خشک‌سالی و سیلاب‌ها تعهد کرده است.

این تفاهم‌نامه روز سه‌شنبه، یکم دلو، امضا شده است. وزارت زراعت اعلام کرده است که کمک سه میلیون دالری دانمارک برای بهبود تغذیه و تامین امنیت غذایی به ۱۵هزار و ۵۰۰ خانواده‌ی زراعت‌پیشه در ولایت‌های بدخشان، دایکندی، غور، هرات و ارزگان به مصرف می‌رسد. حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه این کمک به دهقانان، گفته است: «این مساعدت به منظور کمک به دهقانان آسیب‌پذیر، خانم‌های زراعت‌پیشه، خانم‌هایی که دچار مشکلات اقتصادی و فامیل به دوش هستند، صورت می‌گیرد.»

به گفته غفوری، این کمک با راه‌اندازی پروژه توزیع تخم‌های اصلاح‌شده و کود کیمیایی، وسایل زراعتی و باغچه‌های خانه‌گی و احیای سیستم‌های آبیاری صورت می‌گیرد. وی افزود: «این پروژه در یک‌سال تکمیل می‌شود، ما امیدواریم که با تطبیق این پروژه بتوانیم توانایی اقتصادی خانواده‌های آسیب‌دیده را بالا ببریم.»

از جانب دیگر، میکایل لوند جیبسن سفیر دانمارک در کابل در مراسم امضای تفاهم‌نامه کمک سه میلیون دالری کشورش به دهقانان گفت: «کشور دانمارک متعهد به یک افغانستان پیش‌رفته است. دانمارک همراه با سایر دونرها در تلاش پاسخگویی و همکاری به برآورده کردن نیازهای اضطراری افغان‌هایی است که در اثر خشک‌سالی و سیلاب‌ها آسیب دیده‌اند.»

راجندرا آریال، رییس سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد در افغانستان از کمک دانمارک برای بهبود شرایط اقتصادی دهقانان استقبال کرده است.

به گفته او، شمار زیادی از خانواده‌ها در افغانستان به دلیل خشک‌سالی و سیلاب در نبود مصونیت غذایی به سر می‌برند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن