تظاهرات مردمی علیه طالبان در ولسوالی خواجه‌غار؛ چهار نفر در تیراندازی طالبان کشته شدند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار می‌گویند که چهار نفر در پی تیراندازی طالبان در جریان گردهم‌‌آیی مردمی علیه این گروه کشته شده‌اند. محمد عمر، ولسوال خواجه‌غار، روز سه‌شنبه، چهاردهم اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که چهار نفر دیگر نیز در پی این تیراندازی زخمی شده‌اند. ولسوال خواجه‌غار گفت که مردم در این تظاهرات خواستار مجازات عاملان تجاوز گروهی بر دو دختر در منچقور این ولسوالی شده‌اند.

طبق معلومات منابع محلی، چندی پیش شماری از اعضای گروه طالبان شب‌هنگام وارد خانه فردی به نام ملنگ شده و افزون بر دزدیدن ۲۵ هزار افغانی، بر دو دخترش به صورت گروهی تجاوز کرده‌اند. این دو دختر ۱۴ ساله و ۱۷ ساله بوده‌اند.

محمد عمر گفت که مردم پس از این رویداد خواستار مجازات و تحویل‌دهی عاملان این تجاوز شدند و طالبان نیز وعده داده بودند که متهمان را مجازات و یا به مردم تحویل می‌کنند، اما به این قول‌شان عمل نکرده‌اند.

ولسوال خواجه‌غار افزود که در جریان یک سال گذشته سه قضیه «تجاوز گروهی» در ساحات زیر کنترل طالبان صورت گرفته است.

محمد عمر می‌گوید که تظاهرات شب گذشته علیه گروه طالبان زمانی آغاز شد که متهمان به تجاوز جنسی قرار بود از سوی طالبان به ولسوالی چهاردره کندز منتقل شوند.

او گفت که مردم طی یک گردهم‌آیی اطراف زندان را محاصره کردند و طالبان نیز بر معترضان آتش‌ گشوده‌اند.

ولسوال خواجه‌غار می‌گوید که ساحه در کنترل گروه طالبان است و بر اساس معلوماتی که به اداره محلی رسیده است، تظاهرات هنوز هم جریان دارد و تظاهرات‌کننده‌گان تاکنون به خانه‌های‌شان برگشته‌اند.

محمدعمر افزود که مردم در ابتدا شماری از جنگ‌جویان گروه طالبان را خلع سلاح کرده بودند که با تیراندازی طالبان چهار معترض کشته شده‌اند.

ولسوال خواجه‌غار افزود که این رویداد در شمال ولسوال خواجه‌غار و در ساحه زیر کنترل طالبان صورت گرفته است.

گروه طالبان تا کنون در این مورد واکنشی نشان نداده است.

دکمه بازگشت به بالا