رییس مجلس نماینده‌گان: به تعویق ‌انداختن انتخابات پارلمانی، پذیرفتنی نیست

۸صبح، کابل: در پی نگرانی نماینده‌گان مجلس مبنی بر به تعویق‌ انداختن زمان انتخابات از سوی کمیسیون، رییس مجلس نماینده‌گان تأکید کرد که به عقب انداختن زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی از سوی کمیسیون انتخابات قابل قبول نیست.
این اواخر کمیسیون انتخابات از احتمال تعویق سه ماهه برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی سخن گفته است.
غلام‌حسین ناصری، عضو مجلس نماینده‌گان با اشاره به این تصمیم کمیسیون انتخابات می‌گوید که تعویق برگزاری انتخابات از ۱۶ سرطان به ۲۹ ماه میزان سال آینده خورشیدی به معنای آن است که حکومت اراده‌ای برای برگزاری انتخابات ندارد.
ناصری گفت: «در اواخر ماه میزان اکثر مناطق سردسیر به دلیل سردی هوا، کوتاه بودن روزها و دور بودن فاصله‌های مراکز رأی‌دهی، نمی‌توانند به پای صندوق‌های رأی بروند. کمیسیون به این محدودیت‌ها توجه نکرده است.»
این نماینده‌ی مجلس نماینده‌گان تصریح کرد که اگر زمان برگزاری انتخابات به تعویق می‌افتد باید در اول ماه میزان برگزار شود.
با این حال، عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان، نسبت به عقب‌انداختن زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها از سوی کمیسیون انتخابات مخالفت کرد. او گفت: «برگزاری انتخابات هر روز به عقب می رود، این قابل قبول نیست، فقط در یک مورد (پذیرفتنی است) و آن هم (این) که برای شفافیت انتخابات باشد تا این روند برای حل مشکلات در کشور راه حل باشد.»
رییس مجلس نماینده‌گان گفت که کمیته‌ی رؤسای این مجلس تصمیم می‌گیرد تا اعضای کمیسیون انتخابات را برای پاسخگویی در یکی از نشست‌های پس از سال نو این مجلس فرابخواند تا در مورد آماده‌گی‌ها برای برگزاری انتخابات به مجلس گزارش دهند.

دکمه بازگشت به بالا