فیصله شورای نظامی بلخ؛ نور نیروهای خیزش مردمی را رهبری و مارشال دوستم از عملیات و خطوط جنگی نظارت می‌کند

۸صبح، بلخ: در نشست شورای هم‌آهنگی نظامی بلخ که با حضور مارشال عبدالرشید دوستم و عطامحمد نور در بلخ برگزار شد، فیصله شده است که همه نیروهای خیزش مردمی و بسیج به رهبری نور فعالیت کنند. طبق این فیصله، مارشال عبدالرشید دوستم از خطوط جنگی و عملیات نظارت می‌کند و به نیروهای امنیتی، خیزش مردمی و نیروهای هوایی مشورت می‌دهد.

در این نشست که پس از چاشت روز جمعه، بیست‌ودوم اسد، برگزار شد، عبادالله عباد، معاون شورای امنیت ملی، محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ، ذبیح‌الله مهمند، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین، فرمانده پولیس و رییس امنیت ملی بلخ و نماینده‌گان احزاب حضور داشته‌اند.

مارشال دوستم گفته است که در این نشست بر هم‌آهنگی و انسجام تمامی قوت‌های بسیج مردمی برای حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در شمال به ویژه ولایت بلخ و شهر میمنه تأکید شده است.

عطامحمد نور و مارشال دوستم تأکید کرده‌اند که تا آخرین رمق حیات در مقابل طالبان می‌جنگند و از مردم دفاع می‌کنند.

 در این نشست هم‌چنان توافق شده است که چند مرکز سوق اداره در سطح ولایت بلخ ایجاد شود. حمایت  احزاب سیاسی از عملیات‌های ضدطالبانی، تجهیز و اکمال نیروهای بسیج مردمی از سوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، ریاست امنیت ملی و فرماندهی پولیس از دیگر توافقات این نشست بوده است. مارشال دوستم و عطامحمد نور در یک نشست خبری درباره این تصمیم معلومات دادند.

دکمه بازگشت به بالا