شمار قربانیان حوادث ناشی از بارنده‌گی در هفت ولایت به ۲۴ کشته و ۳۹ زخمی افزایش یافت

۸صبح، کابل: شمار قربانیان بارش باران و برف و حوادث مرتبط به آن در کشور به ۲۴ کشته و ۳۹ زخمی افزایش یافته است.

احمدخان نافع، رییس مرکز حالات اضطرار وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، روز دوشنبه، بیست‌وسوم جدی، به ۸صبح گفت که از بیست‌ودوم جدی به این سو در پی بارش باران و برف و حوادث طبیعی مرتبط به آن در هفت ولایت ۲۴ نفر کشته و ۳۹ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بدخشان، غزنی، زابل، هرات، ارزگان، هلمند و قندهار از ولایت‌هایی‌اند که در جریان دو روز گذشته شاهد حوادث طبیعی مرگ‌بار بوده‌اند. در این ولایت‌ها ده خانه نیز به صورت کلی تخریب شده است که بیش‌تر قربانیان به دلیل فروریختن سقف خانه جان باخته‌اند.

رییس مرکز حالات اضطرار در وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث هم‌چنان گفت که برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیده‌گان آماده‌گی دارد. او توضیح داد که از کمک‌های اضطراری ولایتی به آسیب‌دیده‌گان کمک‌رسانی شده است.

به دنبال بروز حوادث طبیعی ناشی از بارش باران و برف، مجلس نماینده‌گان نیز از وزارت دولت در امور رسیده‌گی حوادث خواسته است که هرچه زودتر به قربانیان و آسیب‌دیده‌گان کمک‌رسانی کند.

مسوولان در این وزارت از آماده‌گی کامل برای کمک‌رسانی و مقابله با حوادث طبیعی قابل کنترل خبر می‌دهند.

برف‌باری و بارش باران در اوایل هفته جاری در کابل و ولایت‌های حوزه غرب و جنوب‌غرب و نیز مناطق مرکزی آغاز شد. بارش برف و باران علاوه بر تلفات انسانی، سبب مسدود شدن برخی از راه‌ها و شاهراه‌ها نیز شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن