شورای ولایتی و فعالان مدنی دایکندی: عاملان حمله به دانش‌آموزان در کابل به ‌عنوان ناقضان حقوق بشر مجازات شوند

۸صبح، بامیان: شماری از اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی ولایت دایکندی، در یک نشست خبری حمله‌ مرگ‌بار روز شنبه، هژدهم ثور بر مکتب «سیدالشهدا» در دشت برچی شهر کابل را «نسل‌کشی» دانسته و آن را محکوم کردند. آنان از نهادهای بین‌المللی خواستند که نسبت به این «نسل‌کشی» بی‌تفاوت نباشند و مسوولیت‌های خود را بشناسند.

برگزارکننده‌گان این نشست خبری از جامعه جهانی خواستند که گروه‌های تروریستی و عاملان چنین کشتارهای «هدف‌مند» را در لیست سیاه خود قرار داده و به‌ عنوان ناقضان حقوق بشر مورد پیگرد و مجازات قرار دهند.

غیرت جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی گفت که حکومت باید تدابیر جدی حفاظتی برای حفظ جان شهروندان روی دست بگیرد تا از تکرار چنین حمله‌های خونین و مرگبار در آینده جلوگیری شود. آقای جواهری افزود که حکومت موقف خود را در برابر تروریستان و عاملان چنین حمله‌ها باید روشن سازد و با آنان برخورد جدی کند.

شام روز یکشنبه، نزدهم ثور نیز شماری از دانش‌آموزان یک مکتب خصوصی و ورزشکاران در ولایت دایکندی، به یاد قربانیان رویداد خونین شنبه در کابل، شمع افروختند و حمله به دانش‌آموزان را محکوم کردند.

آنان نیز کشتار دانش‌آموزان و غیرنظامیان را «جنایت ضدبشری» و «نسل‌کشی» عنوان کردند و از جامعه جهانی خواستند که این قضیه را به‌گونه بی‌طرفانه و همه‌جانبه مورد بررسی قرار دهد.

دکمه بازگشت به بالا