افزایش شمار مبتلایان به کرونا به ۲۷۳ نفر؛ تاکنون شش نفر جان باخته‌اند

۸صبح، کابل: شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۲۷۳ نفر افزایش یافت. هم‌زمان با این ششمین رویداد فوتی ناشی از این ویروس در ولایت هرات ثبت شد.

وزارت صحت عامه ناوقت پنج‌شنبه‌شب گذشته ۳۴ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در کشور را تأیید کرد.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت گفته است که ۱۵ نفر از جمله ۱۱ مرد و چهار زن در ولایت هرات به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

هم‌زمان با این ۱۴ مورد تازه‌ی ابتلا به ویروس کرونا در کابل، دو مورد در پکتیا و در ولایت‌های بغلان، قندهار و دایکندی یک – یک مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند.

رقم مجموعی افراد مبتلا به ویروس کرونا در هرات به ۱۹۹ نفر افزایش یافته است. کابل پس از هرات در جایگاه دوم قرار دارد. شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کابل به ۳۲ نفر افزایش یافته است.

هم‌زمان با این یک زن ۶۵ ساله در دایکندی و یک مرد ۷۰ ساله در ولایت هرات به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

مقامات صحی گفته‌اند، خانمی که در دایکندی وفات کرده است از بیماری «کلیوی» رنج می‌برد و مرد هفتاد ساله‌ای که در هرات جان باخته‌ است، بیماری قلبی نیز داشت.

پیش از این چهار نفر از جمله سه نفر در هرات و یک نفر در بلخ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته بودند. بسیاری از قربانیان از به بیماری‌های متمم دیگر نیز مبتلا بوده‌اند. شمار مجموعی قربانیان ویروس کرونا به این ترتیب در کشور به شش نفر رسیده است.

تاکنون ۱۰ نفر در از ابتلا به ویروس کرونا دوباره صحت‌یاب شده‌اند.

وزارت صحت عامه پیش‌بینی کرده است که ممکن حدود ۲۵ میلیون نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شوند. از این میان حدود ۷۰۰ هزار نفر به شفاخانه‌ها مراجعه خواهند کرد و حدود ۱۱۰ هزار نفر احتمال دارد که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن