شماران بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۳۵ نفر افزایش یافت

۸صبح، کابل: با ثبت ۱۶۴ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار بیماران کووید۱۹ در کشور به دو هزار و  ۳۳۵ افزایش یافته است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه، روز جمعه، دوازدهم ثور، در یک نشست خبری اعلام کرد که ۴۵ نفر در قندهار، ۴۴ نفر در کابل، ۲۴ نفر در هرات، ۱۳ نفر در بغلان، شش نفر در ننگرهار، شش نفر در جوزجان، پنج نفر در کاپیسا، چهار نفر در بامیان، چهار نفر در بادغیس، چهار نفر در بلخ، سه نفر در سمنگان، سه نفر در لغمان، دو نفر در میدان‌وردک و یک نفر دیگر در پروان در یک شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

تاکنون نتیجه آزمایش‌های لابراتوار تشخیص کرونا در ولایت پکتیا اعلام نشده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه از جانب دیگر گفت که در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید۱۹ (دو نفر در بلخ و دونفر دیگر در ننگرهار) جان باخته‌اند و به این ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به ۶۸ نفر رسیده است.  میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور بیش از دو درصد اعلام شده است.

هم‌چنان در یک شبانه‌روز گذشته ۵۰ نفر از بیماران کووید۱۹ بهبود یافته‌اند. ۳۱ بیمار در کابل، ۱۳ بیمار در هرات، دو بیمار در لوگر و در ولایت‌های غزنی، بامیان، بغلان و زابل یک – یک بیمار کووید۱۹ در یک ‌شبانه‌‌روز  گذشته صحت‌یاب شده‌اند. با ثبت این رقم، شمار بهبودیافته‌گان به ۳۱۰ نفر افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه می‌گوید که تاکنون ۲۲۸ کادر درمانی افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا