ویروس کرونا توسط طالبان به چین منتقل شده – طنز

موسا ظفر

وانگ یی، وزیر خارجه چین تایید می‌کند که ویروس کرونا توسط طالبان کرام به چین منتقل شده است. دولت چین در حال حاضر ارتباط خود با طالبان را قطع کرده و پروژه تسهیل صلح را به تعلیق درآورده است. روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام چینی نوشته است که احتمالاً زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه طالبان در دولت امریکا نیز در انتقال این ویروس به چین همکاری داشته است. واشنگتن پست می‌نویسد که هدف از انتقال این میکروب به چین جلوگیری از توسعه انترنت ۵ جی است.

روزنامه چونگ چون پونگ (یا همان هشت صبح در زبان چینی) به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد طالبان ویروس کرونا را در زیر لنگی خود به چین انتقال داده‌اند. ویدیوهایی که توسط کامره‌های مداربسته برداشته شده نشان می‌دهند که طالبان هنگام ورود به میدان هوایی بیجنگ لنگی بر سر دارند و ویروس کرونا در زیر آن گذاشته شده است. هیات طالبان حدود هفت ماه پیش به صورت مخفی به چین سفر کرده بود. اسناد نشان می‌دهند که طالبان در این سفر با مقامات چینی دیدار داشته و از آنان خواسته است تا در جهاد علیه مردم ملکی با این گروه همکاری داشته باشند.

خانم لنگ چویی، رییس بخش کرونالوژی در گزارش خود به دولت چین نوشته است که ویروس کرونا هنگام انتقال به چین غیرفعال و در قطی‌ای بسته بوده. در این گزارش آمده است که یکی از طلاب گرامی در نزدیکی‌های شهر ووهان دهن قطی را باز کرده و مقداری از مواد ناشناخته سبز را به دهن خود گذاشته و از این طریق کد ویروس را فعال کرده است. در کامره‌های مداربسته دیده می‌شود که این طالب (احتمالاً عباس استانکزی) در جاده‌ای در ووهان مواد سبزرنگ را از دهن خود بیرون می‌اندازد و به راه خود ادامه می‌دهد. مواد سبزرنگ بعداً توسط تایر موتر پراکنده می‌شود. رسانه‌های غربی می‌گویند این ویروس هر چند هفت ماه قبل در ووهان پخش شده بود اما دولت چین با سانسور شدید مانع نشر خبر در این مورد شده بوده.

مطالعات میکروسکوپیک و کد ویروس نشان می‌دهد که نوع ویروس پخش‌شده در چین کرونای صنعتی است. خانم لنگ می‌نویسد: «تولید این نوع کرونا ساده نیست. حوصله می‌خواهد. این ویروس در بدن کسانی پرورش می‌یابد که سه الی چهار سال حمام نمی‌کنند، لباس مردار می‌پوشند، دندان‌های خود را برس نمی‌زنند، بل با چوب می‌تراشند و ریش خود را اصلاح نمی‌کنند.»

وزارت صحت‌عامه چین از شهروندان این کشور خواسته است تا برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس همان کارهایی را بکنند که طالبان نمی‌کنند. در پوستری که توسط وزارت صحت‌عامه چین نشر شده از شهروندان چینی خواسته شده تا هر روز سه بار دست خود را با صابون بشویند، حمام کنند، دندان‌های خود را برس بزنند، ریش خود را پاک نگه دارند، غذای مردار نخورند، از عقل خود استفاده کنند، جنگ نکنند، بچه‌بازی نکنند، به زنان احترام بگذارند و کشور خود را خراب نکنند. وزارت صحت‌عامه چین هم‌چنین از اداره هوانوردی این کشور خواسته است تا پروازهای شرکت‌های چینی را از فراز مناطق طالبان کم کنند زیرا شواهدی به دست‌آمده نشان می‌دهند که طالبان مجهز به کرونای زمین به هوا شده و اکنون می‌توانند از زمین مسافران طیاره را آلوده به ویروس کنند و یا حتا طیاره را سقوط دهند.

سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در قطر حقایق مطرح‌شده را رد می‌کند و می‌گوید که طالبان هیچ نقشی در تولید و شیوع این بیماری ندارند. آقای شاهین می‌گوید: «اگر ویروس کرونا در مرداری رشد می‌کند و توسط طالبان شیوع یافته، باید خود طالبان کرام اولین قربانی این ویروس می‌بودند. ما هم بشر هستیم.» رییس سازمان منع گسترش کرونا حرف‌های آقای شاهین را رد نموده و در بیانیه خود گفته  است: «ویروس کرونا این قدر هشیار است که محل رشد و سکونت خود را خراب نکند. کرونا بدن طالبان کرام را وطن خود می‌دانند و هیچ وقت آن را تخریب نخواهند کرد.» سهیل شاهین این بیانیه را سیاسی خوانده و گفته است که حرف‌های رییس سازمان نوعی طعنه است و به جای این‌که مشکلات افغانستان را حل کند، آن را پیچیده‌تر می‌کند.

داکتر عبدالله تا هنوز در این مورد اظهارنظر نکرده و منتظر است تا دریشی جدیدش دوخته شود. وی به آسوشیتد پرس گفته است که هر بیانیه باید از داخل دریشی جدید داده شود. احتمال می‌رود که بیانیه وی به روز جمعه داده شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن