ویروس کرونا؛ محدودیت گشت‌وگذار در ولایت‌های بغلان، خوست، ننگرهار و پکتیا وضع شد

۸صبح، کابل: به دنبال‌ گسترش ویروس کرونا در کشور، محدودیت گشت‌وگذار در ولایت‌های بغلان، خوست، ننگرهار و پکتیا وضع شد.

دفترهای مطبوعاتی والیان این ولایت‌ها با نشر خبرنامه‌های جداگانه اعلام کردند که برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا محدودیت گشت‌وگذار در این ولایت‌ها وضع شده است.

براساس خبرنامه‌ای که از سوی دفتر والی بغلان به نشر رسیده است، کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در بغلان فیصله کرده است که این ولایت برای سه هفته قرنطین شود.

در این مدت تمام ادارات دولتی و نهادهای خصوصی در بغلان تعطیل خواهد بود. طبق فیصله کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا در بغلان، به جز فروشگاه‌های مواد غذایی و دارو، تمام ساحات مزدحم بغلان برای سه هفته مسدود خواهد بود. این فیصله روز شنبه، شانزدهم حمل اجرایی می‌شود.

در ولایت بغلان دو مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

شاه‌محمود میاخیل، والی ننگرهار نیز اعلام کرده است که شهر جلال‌آباد به روی رفت‌وآمد مسدود شده است و پس از این هیچ کسی از کابل، لغمان، کنر و ولسوالی‌های این ولایت به شهر جلال‌آباد اجازه ورود ندارد. رفت‌وآمد از شهر جلال‌آباد به ولسوالی‌ها مثل سابق جریان خواهد داشت.

تاکنون دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در ننگرهار ثبت شده است.

هم‌چنان دفتر مطبوعاتی والی خوست با نشر خبرنامه‌ای گفته است که تمام جاده‌ها و راه‌های منتهی به ولایت خوست به صورت مطلق بسته شده است و به هیچ کسی اجازه ورود داده نخواهد شد.

طبق اعلام این دفتر، مراسم عنعنوی چنار در ولایت خوست امسال از طریق «اسکایپ» برگزار می‌شود و از هر نوع تجمع پس از این در خوست جلوگیری خواهد شد.

در ولایت خوست تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است.

به همین ترتیب در ولایت پکتیا که دو مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است، کمیته ولایتی مبارزه با ویروس کرونا فیصله کرده است تا هر نوع رفت‌وآمد به شهر گردیز، مرکز این ولایت از ولسوالی‌ها و ولایت‌های هم‌جوار پکتیا ممنوع شود.

برگزاری هر نوع تجمعات و گشت‌وگذار در شهر گردیز مرکز ممنوع شده است و اداره محلی هشدار داده است که با متخلفان به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۲۷۴ نفر افزایش یافته است. وزارت صحت عامه تاکنون شش رویداد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را تأیید کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن