کرونا؛ شمار جان باخته‌گان به هشت نفر و بهبودیافته‌گان به ۱۷ نفر افزایش یافت

۸صبح، کابل: وزارت صحت عامه اعلام کرد که در یک شبانه‌روز گذشته پنج نفر مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت‌یاب شده‌ و از شفاخانه‌ها مرخصی گرفته‌اند. هم‌زمان با این یک بیمار کهن‌سال در ولایت تخار به دلیل بیماری تنفسی در گذشته است. نتیجه آزمایش کرونای این بیمار، صبح روز یک‌شنبه، هفدهم حمل از سوی وزارت صحت عامه مثبت اعلام شد.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه، در یک نشست خبری در مرکز رسانه‌های حکومت، گفت که شمار کسانی که تاکنون بهبود یافته‌اند، به ۱۷ نفر رسیده و شمار قربانیان ویروس کرونا به هشت نفر افزایش یافته است.

طبق معلومات وزارت صحت عامه، تا کنون دو هزار و ۵۹۵ مورد مشکوک به کرونا در کشور در لابراتوارهای وزارت صحت عامه بررسی شده است. از این میان نتیجه ۳۳۷ مورد، مثبت بوده است.

وزارت صحت عامه ابتلای ۳۸ نفر را در یک شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا تأیید کرد.

از این میان ۱۰ مورد تازه‌ی ابتلا به ویروس کرونا در کابل، ۱۰ مورد در هرات، هشت مورد در قندهار، سه مورد در پکتیا و دو – دو مورد دیگر در ولایت‌های بلخ و سمنگان ثبت شده است.

هم‌چنان در ولایت‌های کاپیسا، تخار و زابل یک – یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه‌روز گذشته به ثبت رسیده است.

وزارت صحت عامه هشدار داده است که ویروس کرونا وارد مرحله گردش اجتماعی شده است و مردم باید بیش‌تر از پیش به توصیه‌های این وزارت توجه کنند. تا کنون موارد ابتلا به ویروس کرونا در ۲۳ ولایت به ثبت رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن