توزیع کوپون برای خانواده‌های شهدا آغاز شد

۸صبح، کابل: مرحله نخست توزیع کوپون مساعدتی مواد غذایی برای ۱۲ هزار خانواده به گونه رسمی در کابل آغاز شده است.

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهور، روز دوشنبه ۱۵ دلو در صفحه فیسبوکش نوشته است: « با حضور رییس جمهور توزیع کوپون برای خانواده‌های شهدا رسما آغاز شد.»

اداره تدارکات ملی در ۱۲ جدی اعلام کرده بود که بر اساس فرمان ریاست جمهوری، طرح توزیع «کوپون مساعدتی مواد غذایی» برای خانواده‌های شهدای نهاد‌های دفاعی، امنیتی و حوادث تروریستی، آماده شده است و روند اجرای آن به زودی از کابل آغاز می‌شود و به ولایت‌های دیگر توسعه می‌یابد.

هدف از این برنامه، رسیده‌گی به خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی، دفاعی و حوادث تروریستی گفته شده است.

 بر اساس این طرح، در مرحله اول، برای مدت ۱۲ ماه توزیع کوپون مساعدتی مواد غذایی برای دست‌کم ۱۲ هزار خانواده واجد شرایط در ولایت کابل به گونه آزمایشی آغاز می‌شود و پس از آن، در سراسر کشور این روند عملی می‌شود.

کوپون مساعدتی مواد غذایی شامل آرد، برنج، روغن، چای، بوره و عدس می‌شود. این مقدار مواد غذایی بر اساس کتابچه کوپون در هر ماه در اختیار خانواده‌های واجد شرایط قرار می‌گیرد.

در این طرح، وزارت‌های دفاع، امور داخله، کار و امور اجتماعی، اداره حمایت از افراد دارای معلولیت و ورثه شهدا و ریاست عمومی امنیت ملی موظف شده‌اند که فهرست وارثان قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی و حوادث تروریستی را به تفکیک هر ولایت به اداره تدارکات ملی بسپارند.

این در حالی است که بسیاری از بازندمانده‌گان قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بارها شکایت کرده‌اند که حکومت آن‌ها را مورد توجه قرار نداده است.

دکمه بازگشت به بالا