ادامه درگیری‌ها در پاتوی دایکندی؛ دو نیروی خیزش مردمی کشته شدند

۸صبح، بامیان: مقام‌های امنیتی دایکندی می‌گویند که در ادامه درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی پاتوی این ولایت، دو نیروی خیزش مردمی جان باخته‌اند و یک تن دیگر زخمی شده‌ است.

نقیب‌الله مالستانی، آمر امنیت فرماندهی پولیس دایکندی، به روزنامه ۸صبح گفت که نیروهای قطعه سرخ طالبان ساعت ۱۰:۰۰ دوشنبه‌شب، بیست‌وچهارم جوزا، حمله تهاجمی خود بر مرکز ولسوالی پاتو را آغاز کردند؛ اما موفق نشدند مرکز این ولسوالی را در کنترل خود درآورند. طبق معلومات این مقام پولیس دایکندی، طالبان شب گذشته تصمیم داشتند اداره ولسوالی پاتو را در اختیار خود درآورند.

آقای مالستانی افزود که در پی این درگیری، دو نیروی خیزش مردمی جان باخته‌اند و یک تن دیگر زخمی شده ‌است. به گفته‌ی او، براساس معلومات ابتدایی ۱۲ جنگ‌جوی طالبان نیز در جنگ شب گذشته کشته شده‌اند؛ اما این خبر تاکنون موثق نیست.

از سویی هم ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، به روزنامه ۸صبح گفت که تلفات طالبان در جنگ دوشنبه شب در پاتوی دایکندی حقیقت ندارد.

آمر امنیت امنیت فرماندهی پولیس دایکندی هم‌چنان گفت که در حال حاضر نیز درگیری‌ها به صورت پراکنده میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان در ساحه جریان دارد.

به گفته‌ آقای مالستانی، شماری از مردم در ولسوالی پاتو از جمله باشنده‌گان منطقه «تمزان» خانه‌های خود را ترک کرده‌اند و طالبان در مناطق مسکونی جابه‌جا شده و سنگر گرفته‌اند. مطابق معلومات مالستانی، مردم این ساحات به نحوی با طالبان همکاری دارند و حدود ۶۰۰ خانواده مناطق خود را ترک کرده‌اند و طالبان در آن‌ها جای گرفته‌اند.

مالستانی افزود که نیروهای امنیتی سعی دارند مناطقی را که در اختیار دارند، هم‌چنان حفظ کنند؛ اما تصمیم در مورد راه‌اندازی عملیات تصفیه‌ای برای بیرون راندن طالبان از ساحه تمزان و سایر روستاهای پاتو، از صلاحیت شورای نظامی است.

طالبان پنج‌شنبه هفته گذشته حملات خود بر ولسوالی پاتو در دایکندی را آغاز کردند و برخی روستاهای این ولسوالی از جمله منطقه »تمزان» که عمدتاً پشتون‌نشین است، در کنترل طالبان درآمده است.

دکمه بازگشت به بالا