کار ساختمانی کمپلکس اداری دارالامان هفته آینده افتتاح می‌شود

۸صبح، کابل: مسوولان در وزارت شهرسازی و اراضی می‌گویند که کار ترتیب نقشه‌، دیزاین و استملاک زمین‌های کمپلکس اداری دارالامان شهر کابل تکمیل شده است و قرار است که کار ساختمانی این کمپلس هفته آینده به صورت رسمی افتتاح شود.

حشمت‌الله ناصری، سخنگوی وزارت شهرسازی اراضی روز چهارشنبه، نوزدهم سرطان در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که کار تثبیت حق ملکیت و استملاک زمین‌های کمپلکس اداری دارالامان به صورت کامل نهایی شده و کار زیربناسازی بخشی‌هایی از این کمپلکس نیز در حال تکمیل شدن است.

او افزود که کار زیربنایی کمپلکس دارالامان در سال ۱۳۹۷ آغاز شده است.

با این حال، سخنگوی وزارت شهرسازی و اراضی می‌گوید که روز یک‌شنبه هفته آینده طی مراسمی کار ساختمانی کمپلکس اداری دارالامان افتتاح می‌شود. به گفته او، کار دیزاین این کمپلکس از سوی یک شرکت ساختمانی معتبر و کار ساختمانی آن از سوی اداره عملیاتی ریاست جمهوری به پیش برده می‌شود. هم‌چنان وزارت شهرسازی و اراضی در این روند نقش تسهیل‌کننده و اجرایی را دارد.

حشمت‌الله ناصری از جانب دیگر تأکید می‌کند که پس از تکمیل ساخت این کمپلکس ۲۷ اداره دولتی شامل وزارت‌خانه‌ها، اداره‌های مستقل دولتی و نهادهای عدلی و قضایی به ساحه دارالامان انتقال خواهند یافت. او افزود که کار کمپلکس اداری دارالامان در دو مرحله به پیش برده می‌شود. به گفته او، در مرحله اول ۱۳ اداره دولتی و در مرحله دوم ۱۴ اداره دیگر دولتی به کمپلکس دارالامان انتقال خواهند یافت. این کمپلکس در دو فاز دیزاین شده است که به گفته مسوولان، کار زیربنایی فاز اول آن نهایی شده است. 

کار ساختمانی کمپلکس اداری دارالامان هفته آینده افتتاح می‌شود

سخنگوی وزارت اراضی و شهرسازی گفت که انتظار می‌رود، مرحله و فاز اول کمپلکس اداری دارالامان در پنج سال آینده تکمیل شود. به گفته مسوولان، با افتتاح و بهره‌برداری از کمپلکس اداری دارالامان، افغانستان پنجمین کشور دارنده چنین کمپلکس خواهد بود.

رییس جمهور غنی حدود سه سال پیش اعلام کرده بود که تأسیسات دولتی را به دارالامان انتقال می‌دهد. به دنبال آن پروژه «انتقال وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی به دارالامان» طرح‌ریزی شد. محمداشرف غنی در پانزدهم ماه ثور در دیدار با نماینده‌گان اعزامی کابل در لویه‌جرگه مشورتی صلح، یک‌بار دیگر تأکید کرد که ۹۰ درصد تأسیسات و ادارات دولتی شهر کابل را به ساحه دارالامان انتقال خواهد داد.

یکی از شکایت‌هایی که همواره از سوی شهروندان مطرح شده، پراکنده‌گی ادارات دولتی است که روند ارایه خدمات را به نحوی صدمه زده است. این طرح به هدف جلوگیری از پراکنده‌گی ادارات دولتی روی دست گرفته شده است.

دارالامان در ناحیه ششم شهر کابل واقع است. این منطقه ظرفیت اعمار تأسیسات بزرگ و بلندمنزل‌ها را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن