پیام تبریکی به تیم‌های برنده – طنز

موسی ظفر

با نشر گزارش‌های دقیق از محلات رای‌دهی در فضای مجازی توسط کمپاینران محترم دسته‌های انتخاباتی، ما مردم شریف افغانستان به این نتیجه رسیده‌ایم که تمامی چهارده کاندیدای باقی‌مانده در رقابت برنده هستند و این انتخابات فقط یک بازنده داشت که متاسفانه آن‌هم ما هستیم. از این بابت جداً معذرت می‌خواهیم. امیدواریم در روزهای آینده بیش‌تر روی اعصاب ما راه بروید و روان ما را با ریگمال زبان‌تان جلا بخشید. لطفاً پیام‌های تبریکی مختص تیم‌تان را با دقت و حوصله مطالعه فرمایید.

 

دسته انتخاباتی تیم دولت‌ساز (اشرف غنی)

کامیابی و راه‌یافتن شما به ارگ ریاست‌جمهوری را از صمیم قلب متوجه هستیم. منشور انتخاباتی شما کاملاً واضح بود و با خواندن هر خط آن فهمیدیم که دولت بعدی را تیم شما می‌سازد. آن ۴۷۳ رای را که شما در ولسوالی انگور‌دره ولایت ننگرهار برده‌اید و نسبت به تیم‌های رقیب‌تان پیشتاز هستید، در حقیقت نمونه‌ای از آرای کل افغانستان است. ما مردم افغانستان وقت نداشتیم که در ولایات دیگر رای بدهیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم هر آن‌چه را مردم انگوردره تشخیص دادند، قبول کنیم. بدبختانه بعضی آدم‌ها در ولایات دیگر نیز رای داده‌اند و از تیم رقیب‌ شما حمایت کرده‌اند اما غلط کرده‌اند. شما «بسیج» شوید و از روی همان ولسوالی نتیجه نهایی را اعلام کنید. ما کی هستیم که نپذیریم؟

 

تیم ثبات و همگرایی (عبدالله عبدالله)

اجازه دهید نخست بابت این‌که بازهم امسال کاندید داشتید و عکس داکتر صاحب را در خدمت مظلوم و رنجدیده افغانستان قرار دادید از شما سپاس‌گزاری کنیم. راستش ما به عکس کاندیدای شما عادت کرده‌ایم و در صفحه رای‌گیری که عکس داکتر عبدالله نباشد هیچ مزه نمی‌ته. در قدم بعدی کامیابی شما را به کافه ملت افغانستان تبریک عرض می‌کنیم. شما در انتخابات قبلی، قبلی‌تر و قبلی‌ترین نیز برنده بودید. مهم نیست اگر به ارگ رفتید و از «آرای پاک ما» دفاع کردید یا نه. ولی برای ما رییس‌جمهور هستید و «دولت موازی» شما پیش ما مشروعیت دارد. از سخنرانی شما دریافتیم که دارید کابینه می‌سازید. لطفاً محکم‌تر بسازید. کابینه قبلی شما زیاد هنگ می‌شد و در تاریکی فلاش نمی‌زد.

 

تیم گلبدین حکمتیار

موفقیت تیم شما را به تمام مردم افغانستان، بالاخص خانواده شهداء، بیوه‌ها، یتیمان، بی‌جاشدگان داخلی و خارجی، شهدای حمله انتحاری فاینست و سرک میدان‌هوایی تبریک عرض نماییم. مبارزه شما در راستای دست‌یابی به ارگ ریاست‌جمهوری ستودنی است و خوشحالیم که بالاخره توانستید از سد کفار و مشرکین، مخصوصاً دولت انگلیس و آلمان و مردم افغانستان عبور کنید و به آرزوی دیرینه خود دست یابید. بالا رفتن تحمل شما در عرصه زر زر خبرنگاران درخور صد ستایش است و نهایت خرسندیم از این‌که خبرنگاران ما پس از مصاحبه با شما به‌صورت کامل و بدون هیچ سوراخ مصنوعی‌ به خانواده‌های عزیزشان برمی‌گردند. ما متوجه تقلب رقبای شما بودیم. آن‌ها برای این‌که جلو راهیابی شما به ارگ را بگیرند، حدود شش میلیون نفر را مهاجر کردند، «شصت درصد» از خاک افغانستان را به طالبان لعین که جاسوس پاکستان هستند تقدیم کردند و با عساکر طالبان عکس یادگاری گرفتند. بعض افراد حتا از عمل‌کرد قبلی شما یک مقدار انتقاد کردند که در یک دموکراسی سالم چنین کاری اشتباه مطلق است. به هر صورت، خوشحالیم از این‌که در هفت‌ها محل رای‌دهی شما برنده هستید و دوباره به کوه نمی‌روید. دست خوش.

 

تیم صلح و عدالت (حنیف اتمر)

شکی نیست که وطن به صلح نیاز دارد و انتخابات مانع بزرگی در راه دموکراسی، مردم‌سالاری، صلح، امنیت و عدالت است، اما از این‌که تا آخرین لحظه از کاندیداتوری خود انصراف ندادید دست‌تان را به سردی می‌فشاریم. الحق که برنده اصلی این انتخابات شما هستید. در چندین ورق شمارش آراء که در فضای مجازی به نشر رسیده تعداد آرای شما قابل ملاحظه است. اگر رای بقیه کاندیدان را در نظر نگیریم شما بیش‌ترین رای را برده‌اید و به‌صورت قانونی حق دارید رییس‌جمهور این مملکت باشید. از این‌که تا حال برنده‌گی خود را توسط اعلامیه مطبوعاتی به سمع ما نرسانده‌اید شدیداً نگران هستیم. کجا هستی تو او ناجوان؟

 

تیم‌های بقیه نامزدان (به غیر از داکتر فاروق نجرابی)

هرچند تقلب سیستماتیک باعث شد تا شما نتوانید اعتماد مردم را جلب کنید و در روز انتخابات رای قابل‌ملاحظه بگیرید، ولی برنده‌گی شما پیش ما محرز است. همین که تقلب نکرده‌اید، خودش به صد پیروزی می‌ارزد. به قول علماء، ارگ امتیاز چند روزه است اما صداقت، راستکاری و عدم محبوبیت شما امتیازات همیشه‌گی است و در روز قیامت از آتش جهنم نجات‌تان می‌دهد. تبریک‌تان باشد که از جهنم بچ شدید.

 

تیم داکتر فاروق نجرابی

پیروزی، موفقیت، دست‌یابی، توفیق و کامیابی شما در انتخابات کنونی را به جمعیت افغانستانی، نفوس مملکت زندانی، سکنه جهان فانی، مردم سرافراز بغلانی، یخچال و موتر جاپانی، هندو و یهود و نصرانی، جمپرهای خزانی، جاکت‌های زمستانی و خانواده‌های قربانی تبریک و تهنیت و تسلیت عرض نموده از خداوند برای شما سعادت، متانت، مناعت، قناعت، شجاعت، شفاعت، نقاهت، نجابت، حمایت، حکایت، اصابت، شکایت و اجابت‌های بیش‌تر می‌خواهیم. در انتخابات بعدی بازهم شما انتخاب اول ما خواهی بود. لطفاً خود را کاندید نمایید. اگر آقای حسیب آرین و بشیر بیژن را دیدید سلام برسانید و بگویید به شدت دلتنگ‌شان هستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن