کمیسیون شکایات: کمیسیون مستقل انتخابات در اعطای «یوزر و پسورد» تعلل می‌کند

فهیم امین

مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گویند، کارمندان دفترهای ولایتی آنان به مرکز اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات تاکنون دسترسی پیدا نکرده‌اند. آنان مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات را به تعلل‌ورزی در دادن حساب کاربری و رمز آن (یوزر و پاسسورد) به دفترهای ولایتی این کمیسیون متهم می‌کنند و می‌گویند، تا زمانی که کارمندان دفترهای ولایتی به مرکز اطلاعاتی کمیسیون مستقل انتخابات وصل نشوند، روند رسیده‌گی به آرای اختلافی آغاز نخواهد شد.

چمن‌شاه اعتمادی، رییس دارالانشای کمیسیون شکایات انتخاباتی روز دوشنبه، شانزدهم جدی در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت، کمیسیون مستقل انتخابات در دادن حساب کاربری و رمز آن برای دفترهای ولایتی این کمیسیون تعلل می‌ورزد. آقای اعتمادی دسترسی دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی را به مرکز اطلاعاتی کمیسیون مستقل انتخابات مهم خواند و گفت: «اگر دفترهای ولایتی ما به سیستم مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات دسترسی نداشته باشند، به شکایت‌های ناشی از اختلاف آرای بایومتریکی با آرای بدون بایومتریکی رسیده‌گی نخواهند کرد.»

کمیسیون شکایات انتخاباتی از این پیش شکایت‌های ثبت‌شده در پیوند به اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را به ۱۶ رده‌ی مختلف دسته‌بندی کرده است. بر اساس ارقام موجود نزد کمیسیون شکایات انتخاباتی، بالاترین میزان شکایت‌های ثبت‌شده تفاوت فورمه‌های آرای بایومتریکی با فورمه‌های نتایج ورقی می‌باشد. زهره ‌بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفته است که شش هزار و ۸۸۱ شکایت ثبت شده شامل این دسته‌بندی است.

با این حال، محمدرضا فیاض، معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید، در صورتی که دفترهای ولایتی این کمیسیون به شکایت‌های ناشی از «آرای اختلافی» رسیده‌گی نکنند، ناگزیر این شکایت‌ها از سوی دفتر مرکزی کمیسیون شکایات انتخاباتی رسیده‌گی شود و برای این کار زمان بیش‌تر نیاز خواهد شد. معاون سخنگوی این کمیسیون هم‌چنان افزود،‌ در این صورت نامزدان شاکی حق استیناف‌خواهی را نخواهند داشت. آقای فیاض هم‌چنان خاطرنشان ساخت در صورتی که نامزدان معترض و افراد شاکی به فیصله‌های دفترهای ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی اعتراض داشته باشند، پس از استیناف‌خواهی آنان، دفتر مرکزی این کمیسیون فیصله را بازنگری می‌کند، اما در صورتی که دفتر مرکزی به یک پرونده رسیده‌گی و فیصله را صادر کند، در آن صورت نامزدان شاکی حق استیناف‌خواهی را ندارند.

با این حال، مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند، از این پیش دو حساب کاربری (یوزر) در اختیار کمیسیون شکایات انتخاباتی قرار گرفته است و همه‌ی دفاتر ولایتی این کمیسیون می‌توانند با استفاده از آن به مرکز اطلاعاتی دست‌رسی داشته باشند. حبیب‌رحمان ننگ، رییس دبیرخانه این کمیسیون می‌گوید، برای هر دفتر ولایتی کمیسیون شکایات یک حساب کاربری جداگانه داده نمی‌شود؛ بلکه طبق تفاهم‌نامه احزاب سیاسی، شرکت درمالوگ و کمیسیون مستقل انتخابات برای هر نامزد یک یوزر جداگانه و دو یوزر دیگر به پیشنهاد کمیسیون شکایات انتخاباتی در اختیار آنان قرار داده شده است.

چمن‌شاه اعتمادی، رییس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی اما می‌گوید، دو حساب کاربری که در اختیار آنان قرار گرفته است محدود به دفتر مرکزی و دفتر ولایتی این کمیسیون در کابل است. به سخن او، دفترهای ولایتی نمی‌توانند از این حساب‌های کاربری آن‌چنانی که لازم است، استفاده کنند. آقای اعتمادی افزود، در صورتی که یوزر در اختیار دفترهای ولایتی قرار نگیرد، روند رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی به درازا خواهد کشید و در زمان معیّن آن تکمیل نخواهد شد.

این در حالی است که پس از اعلام نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ شکایت در کمیسیون شکایات انتخاباتی از سوی نامزدان، نهادهای داخلی و خارجی ناظر بر روند انتخابات، احزاب سیاسی و طرف‌های دخیل در روند انتخابات ثبت شده است. کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرده است که از این میان حدود ۱۲ هزار و ۱۹۶ مورد آن قابلیت رسیده‌گی را دارد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی این شکایت‌ها را به ۱۶ دسته تصنیف کرده است. این کتگوری‌ها شامل شش هزار و ۸۸۱ مورد تفاوت بین فورم بایومتریک و فورم نتایج،‌ ۱۱۹ مورد افزایش آرا به نفع کاندیدا، ۵۵۲ مورد کاهش آرا به ضرر کاندید،‌ چهار مورد شمارش آرای یک کاندیدا به نفع کاندیدای دیگر، ۲۸۲ مورد رأی‌دهی قبل از وقت، ۳۸۱ مورد رأی‌دهی بعد از وقت، ۶۵۸ مورد رأی بدون بایومتریک، دو هزار و ۱۴۰ مورد ابطال محل‌ رأی‌دهی بدون دلیل، ۳۹ مورد مفقود شدن فورم نتایج، ‌۳۶ مورد تغییر در فورم نتایج بعد از بازشماری، یک‌هزار و ۳۳۸ مورد شکایت آرای مشکوک، ۲۹ مورد شکایت ناشی از دستگاه بایومتریک، یک‌هزار و ۳۸۰ مورد شکایت غیر موجه، چهار مورد شکایت از جانب‌داری کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات در جریان پروسه بازشماری آرا و سه مورد شکایت از شمارش آرا در غیاب ناظران است. گفتنی است که یک‌هزار و ۲۰۹ شکایت از مجموع شکایات شامل دیگر مورد از کتگوری‌ها می‌شود.

این در حالی است که کمیسیون شکایات انتخاباتی در چهارم جدی روند رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی را آغاز کرد. مطابق تقویم انتخابات کمیسیون باید در ۱۵ روز کاری،‌ رسیده‌گی به شکایات را تکمیل می‌کرد. پس از آن ۳ روز زمان برای استیناف‌خواهی نامزدان و احزاب شاکی در نظر گرفته شده است. پس از سه روز استیناف‌خواهی، دفتر مرکزی کمیسیون شکایات انتخاباتی مکلف است در ۱۵ روز کاری دیگر به شکایات استینافی رسیده‌گی کند. بنا بر این کمیسیون شکایات انتخاباتی بر اساس تقویم نشر شده، مکلف است در ۳۶ روز کاری نتیجه رسیده‌گی به شکایت‌های ناشی از اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند. مسوولان این کمیسیون اما می‌گویند، آنان روند رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی و استیناف‌خواهی را هم‌زمان آغاز کرده‌اند و تلاش خواهند کرد در ۳۶ روز کاری نتیجه نهایی رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی را اعلام کنند. نهادهای ناظر بر روند انتخابات اما می‌گویند در ۳۶ روز کاری به شکایت‌های ثبت شده رسیده‌گی نخواهد شد. زیرا به باور آنان حجم شکایت‌ها نسبت به دوره‌های پیشین انتخابات ریاست جمهوری بیش‌تر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن