موارد شکایت از آزار جنسی کارکنان سازمان ملل متحد افزایش یافته است

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده است که موارد شکایت از سوء استفاده و آزار جنسی کارکنان این سازمان به صورت چشم‌گیری افزایش یافته است.

این گزارش که از سوی دفتر دبیرکل سازمان ملل متحد تهیه شده است، روز دوشنبه هژدهم مارچ همگانی شده است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۲۰۰ مورد شکایت در پیوند به سوء استفاده و آزار جنسی کارکنان و پرسونل وابسته به این سازمان ثبت شده است.

یورونیوز به نقل از گزارش روز دوشنبه این سازمان خبر داده است که بیش از ۱۲۰ مورد از این شکایات درباره شرکای کاری و افرادی غیر از نیروهای نظامی سازمان ملل متحد بوده است. به گونه مثال، سال گذشته ۱۹ مورد شکایت به برنامه کمک‌های غذایی این سازمان (WFP) تعلق داشته است. در حالی که این رقم در ۱۲ سال پیش از آن، ۲۶ مورد بوده است.

سازمان ملل متحد گزارش داده است که پرونده‌های سوء استفاده و آزار جنسی و «تجاوز به عنف» کمیشنری امور پناهنده‌گان سازمان ملل متحد تقریباً ۳۴ برابر شده است. اما موارد سوء استفاده و آزار جنسی در میان سربازان حافظ صلح این سازمان از ۶۲ مورد در سال ۲۰۱۷ به ۵۴ مورد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

سازمان ملل متحد گفته است که افزایش چشم‌گیر شکایات از قضایای سوء استفاده و آزار جنسی در نهادهای مربوط به این سازمان، گامی به جلو است؛ زیرا این نشان‌دهنده اعتماد بیشتر قربانیان نسبت به مراجع رسیده‌گی به این قضایا است.

دکمه بازگشت به بالا