نیروهای کماندو به سربازان محاصره‌‌شده ارتش در میدان‌وردک سلاح و غذا رساندند

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرد که نیروهای کماندو یک‌شنبه‌شب، بیست‌وهفتم میزان عملیاتی را در کمپ «کوته‌ عشرو» در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک اجرا کردند و سربازان زخمی این کمپ را به شفاخانه انتقال دادند.

این عملیات پس از آن اجرا شده است که روز یک‌شنبه سربازان ارتش کوته «عشرو» در ولایت میدان‌وردک که چند روز پیش مورد حمله موتربمب طالبان قرار گرفته بودند، از رییس جمهور غنی خواسته‌ بودند که هرچه زودتر به آن‌ها کمک کند.

طبق اعلام وزارت دفاع ملی، در پی عملیات نیروهای کماندو به طالبان تلفات سنگین وارد شده و تمام ساحات اطراف پاسگاه‌های سربازان ارتش در این منطقه پاک‌سازی شده است.

وزارت دفاع ملی گفته است که مقدار کافی از سلاح، مهمات و مواد غذایی به سربازان مستقر در کمپ کوته «عشرو» رسانیده شده است.

۸صبح، کابل: سربازان ارتش کمپ کوته «عشرو» در ولایت میدان‌وردک که چند روز پیش مورد حمله موتربمب طالبان قرار گرفته بودند،…

Gepostet von ‎روزنامه هشت صبح‎ am Sonntag, 18. Oktober 2020

در ویدیویی که روز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم میزان نشر شد، عبدالجبار فرمانده ارتش در کمپ کوته عشرو می‌گفت که از چند روز به این سو هیچ کمکی به آن‌ها نشده و «آب و نان» ندارند.

کمپ این سربازان چهارشنبه‌شب هفته گذشته هدف حمله موتر بمب‌گذاری شده طالبان قرار گرفت. در این انفجار چهار سرباز ارتش زخمی شدند.

با این حال، وزارت دفاع ملی گفته است که وضعیت در حال حاضر در ولسوالی جلریز به گونه کامل در کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی است.

این وزارت در پاسخ به واکنش مردم نسبت به عدم رسیده‌گی به سربازان محاصره‌‌شده ارتش در کمپ کوته عشرو گفته است که از احساسات آن‌ها نسبت به سربازان قدردانی می‌کند.

وزارت دفاع ملی تعهده کرده است که پس از این تلاش می‌کند تا نیروهای ارتش در خط نخست نبرد با مشکل روبه‌رو نشود.

دکمه بازگشت به بالا
بستن