درگیری میان طالبان و باشنده‌گان یک روستا در بلخ یک کشته و پنج زخمی برجا گذاشت

۸صبح، کابل: شماری از باشنده‌گان ولسوالی شولگره ولایت بلخ می‌گویند که در نتیجه درگیری میان فرمانده پولیس این ولسوالی و باشنده‌گان یک روستا یک تن کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته‌اند.

به گفته منابع، درگیری حوالی ساعت ۱۲:۰۰ چاشت روز سه‌شنبه، ۲۱ جدی میان افراد وابسته به فرمانده پولیس طالبان برای ولسوالی شولگره و باشنده‌گان روستای «رحمت‌آباد» بر سر غصب زمین رخ داده است.

شماری از این باشنده‌گان به روزنامه ۸صبح می‌گویند، درگیری هنگامی رخ داد که باشنده‌گان روستای «جنگلی» این ولسوالی با حمایت فرمانده پولیس شولگره برای غصب زمین‌های مردم روستای «رحمت‌آباد» به آن‌جا هجوم بردند.

باشنده‌گان می‌افزایند، زمانی که مردم برای جلوگیری از غصب زمین‌های‌شان به ساحه رفتند، با واکنش نظامی فرمانده پولیس روبه‌رو شدند که در نتیجه پنج تن از افراد ملکی زخم برداشتند و در جریان شلیک‌های خودی یکی از محافظان فرمانده پولیس ولسوالی کشته شد.

تاج‌الدین یکی از باشنده‌گان روستای «رحمت‌آباد» می‌گوید، سه تن از افراد ملکی توسط طالبان بازداشت شده‌اند و دو تن دیگر آنان تا کنون ناپدید هستند.

وی می‌گوید، طالبان با ایجاد ایست‌های بازرسی در مسیر ولسوالی شولگره مانع انتقال زخمی‌ها به شفاخانه نیز شده‌اند.

ویدیوهایی که به‌دست هشت صبح رسیده نشان می‌دهد، چندین تن که با شلیک گلوله زخم برداشته‌اند، زیر درمان قرار دارند.

طالبان تا کنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که خلاف آنچه مسوولان طالبان تعهد کرده‌اند، گزارش‌هایی از گوشه‌وکنار کشور نشر می‌شود که نشان‌دهنده وقوع وافر این گونه رویدادها است.

دکمه بازگشت به بالا