درگیری بین تفنگ‌داران غیرمسوول در تخار و بغلان ۱۵ کشته بر جای گذاشت

۸صبح، کابل: در در نتیجه درگیری‌ها بین گروه‌های تفنگ‌دار غیرمسوول در ولایت‌های تخار و بغلان ۱۵ نفر کشته شده و پنج نفر دیگر زخم برداشته‌اند. این دو رویداد مشابه در روز نخست عید فطر در این دو ولایت رخ داده است.

خلیل‌ اسیر، سخنگوی پولیس تخار، به روزنامه ۸صبح گفت که در نتیجه درگیری میان دو گروه تفنگ‌دار غیرمسوول در روستای «قروقسای» ولسوالی کلفگان نُه نفر کشته شده و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی پولیس تخار از سر دسته‌های این دو گروه به نام‌های «علی‌شیر» و «مهدی» یاد کرد و گفت که این دو گروه پس از ادای نماز عید ساعت ۱۰ صبح روز یک‌شنبه، چهارم جوزا، به دلیلی دشمنی که پیش از این داشت، باهم درگیر شدند.

او افزود که این درگیری در ساحه‌ی دور افتاده از مرکز ولسوالی کلفگان اتفاق افتاده است. خلیل اسیر افزود که پولیس برای بررسی این قضیه به محل اعزام شده است.

از جانب دیگر، طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله به روزنامه ۸صبح گفت که در نتیجه درگیری‌ میان دو گروه تفنگ‌دار غیرمسوول در روستای خشت‌دره ولسوالی «بنو اندراب» در ولایت بغلان شش نفر کشته شده‌اند.

طبق معلومات آرین، این درگیری ساعت نُه صبح روز یک‌شنبه، چهارم جوزا، به دلیل اختلاف «ذات‌البینی» صورت گرفته است.

او افزوده است که بررسی‌ها در مورد این رویداد آغاز شده است.

گفتنی است که در جریان سه روز عید گروه طالبان که طرف اصلی جنگ افغانستان به شمار می‌رود، آتش‌بس اعلام کرده است. حکومت افغانستان با استقبال از اعلام طالبان، دستور رعایت آتش‌بس را به نیروهای دولتی صادر کرده است.

تاکنون نهادهای رسمی دولتی در مورد نقض آتش‌بس در روز نخست عید چیزی نگفته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن