درگیری میان پولیس و طالبان در لوگر جان یک دانش‌آموز دختر را گرفت

۸صبح، کابل: پولیس لوگر می‌گوید که در پی حمله و تیراندازی طالبان بر نیروهای امنیتی در نزدیکی یک مکتب دخترانه در ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر یک دختر دانش‌آموز کشته و یک دانش‌آموز دیگر زخمی شده است.

شاپور احمدزی، سخنگوی پولیس لوگر، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح روز دوشنبه، بیست‌وپنجم سنبله، در نزدیکی لیسه «اناثیه» ولسوالی محمدآغه لوگر رخ داده است.

او افزود که ابتدا جنگ‌جویان گروه طالبان بر نیروهای امنیتی تیراندازی کردند که در نتیجه آن به دو دانش‌آموز لیسه اناثیه ولسوالی محمدآغه تلفات وارد شده است.

به گفته او، در حمله متقابل نیروهای امنیتی جنگ‌جویان گروه طالبان از ساحه فرار کرده‌اند و درگیری در ساعت اول پس از این حمله پایان یافته است.

گروه طالبان نیز اعلام کرده است که در نتیجه حمله راکتی نیروهای امنیتی که به یک خانه مسکونی در ولسوالی محمدآغه لوگر اصابت کرده یک دختر دانش‌آموز کشته شده است.  

لوگر در جنوب از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. پولیس لوگر می‌گوید که گروه طالبان پیش از این نیز حمله‌های مشابه را انجام داده که از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

پیش از این شماری از باشنده‌گان ولسوالی محمدآغه دروازه دست‌کم ۱۲ مکتب را در این ولسوالی در اعتراض به موجودیت پوسته‌های امنیتی در نزدیکی این مکاتب بسته بودند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن