ادعای کشته‌ شدن یک مادر و پنج کودک‌ در حملات هوایی در بادغیس

۸صبح، هرات: باشنده‌گان ولسوالی «مُقر» ولایت بادغیس ادعا دارند که در پی حمله‌ی هواپیماهای بی‌سرنشین در این ولسوالی، شش عضو یک خانواده کشته‌ شده‌اند. به روایت آنان یک مادر باردار، جنین او و چهار فرزندش در این رویداد جان باخته‌اند.

عبدالوهاب، از نزدیکان جان‌باخته‌گان، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید که این رویداد ساعت ۱۲ بامداد شنبه دوازدهم دلو در روستای «اندری» ولسوالی مقر رخ داده است. او می‌افزاید که قربانیان در پی پرتاب بمب از هواپیمای بی‌سرنشین کشته شده‌اند.

اقارب قربانیان جسدهای آنان را از ولسوالی مقر به شهر قلعه‌ نو، مرکز ولایت بادغیس، انتقال داده و از مقام‌های محلی می‌خواهند در این مورد وضاحت بدهند.

از سوی دیگر یک مقام محلی بادغیس که از افشای نامش خودداری می‌کند، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که اعضای این خانواده در پی انفجار یک ماین دست‌ساز خودشان جان باخته‌اند. این مقام محلی کشته شدن قربانیان را در حمله‌ی هواپیماهای بی‌سرنشین رد کرده و می‌افزاید که قربانیان اعضای خانواده‌ی یک فرمانده محلی طالبان در ولسوالی مقر ولایت بادغیس بوده‌اند.

براساس اطلاعات ارایه شده از سوی این مقام محلی، هواپیماهای بی‌سرنشین حملات هوایی را در بخش‌های مربوط به ولسوالی مقر انجام داده‌اند که در پی آن اعضای گروه طالبان کشته شده‌اند.

 خانواده‌ی قربانیان تأکید دارند که حکومت باید این قضیه را با دقت بررسی و نتایج یافته‌هایش را با مردم شریک کند. این در حالی است که چند روز پیش رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان (لوی‌درستیز) طی سفری به هرات از حفظ جان غیرنظامیان به ویژه در حملات هوایی در زون غرب کشور اطمینان داده بود.

دکمه بازگشت به بالا