سخنگویان ارگ در واکنش به اظهارات مولوی انصاری: صحبت علیه نیروهای امنیتی گناه بزرگ است

۸صبح، کابل: سخنگویان ارگ ریاست جمهوری در واکنش به سخنان مولوی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد جامع گازرگاه در شمال هرات گفته‌اند که صحبت علیه نیروهای امنیتی و نظام کنونی «گناه بزرگ» است.

مجیب‌الرحمان انصاری در سخنرانی خود در نماز جمعه حمایت از نظام کنونی را «گناه کبیره» خوانده است و از نیروهای امنیتی خواسته است که برای این نظام کار نکنند.

فاطمه مورچل، معاون سخنگوی رییس جمهور در توییتی نوشته است که نیروهای امنیتی دفاعی و امنیتی افغانستان «پاسبانان مقدس» خاک این کشور هستند و مبارزه شبانه‌روز آن‌ها برای دفاع از وطن عبادت است.

او در ادامه نوشته است: «هر گونه صحبت غیرمسوولانه علیه این نیروهای شجاع و دلیر در حقیقت صحبت غیرمسوولانه علیه نظام کنونی بوده و در ذات خود یک گناه است.»

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ارگ ریاست جمهوری نیز در توییتی نوشته است که نیروهای امنیتی افغانستان مسلمانان کامل و حافظان پنج بنای مسلمانی هستند.

مینه‌پال افزوده است که مبارزه و قربانی مقدس نیروهای امنیتی «شرعی» است و هر نوع اظهارات علیه نیروهای امنیتی «غیرشرعی و گناه بزرگ» است.

اظهارات مجیب‌الرحمان انصاری واکنش‌های گسترده را در پی داشته است. بسیاری‌ها از حکومت خواسته است که علیه او اقدامات قاطع را روی دست گیرند.

او از چهره‌های جنجالی در ولایت هرات است که اظهارات او در گذشته نیز واکنش‌برانگیز بوده است.

انصاری پیش از این نیز در مصاحبه‌ با رسانه‌ها اعلام کرده بود که «حدود شرعی» را بر افراد اجرا کرده و برخی‌ها را نیز به دلیل آن‌چه او سرپیچی از حدود شرعی خوانده، شلاق‌ زده است.

در گذشته فعالان مدنی از دادستانی کل و نهادهای عدلی و قضایی خواسته بودند که انصاری را مورد پیگرد قرار دهند.

دکمه بازگشت به بالا