ارگ: غنی صلاحیت‌های امرالله صالح را محدود نکرده است

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور در فرمانی، برخی از صلاحیت‌ها از جمله توزیع زمین برای مهاجران و بی‌جاشده‌گان داخلی، هم‌آهنگی امور با موسسات سازمان ملل متحد، نهادهای غیردولتی و جامعه مدنی را به امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری تفویض کرده است.

این فرمان در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسیده است. برخی با توجه به تجربه امنیتی امرالله صالح، از این که محمداشرف غنی، صلاحیت‌های امنیتی را به او واگذار نکرده است، گفته‌اند که صلاحیت‌های امرالله صالح محدود شده است.

ارگ ریاست جمهوری در توییتی در این مورد وضاحت داده است. در این توییت آمده است: «رییس جمهور غنی، باحفظ صلاحیت‌های معاون اول ریاست جمهوری، طی‌ فرمانی‌ بخشی‌ از صلاحیت‌های ویژه‌ی دیگری را به وی تفویض نموده است.»

ارگ محدود کردن صلاحیت‌های امرالله صالح توسط محمداشرف غنی را، شایعه خوانده و گفته است که «حقیقت ندارد و بی‌اساس است.»

با این حال در متن فرمانی که ارگ به صورت ضمنی صحت آن را تأیید کرده است و در شبکه‌های اجتماعی نیز نشر شد، آمده است، صلاحیت‌های که به امرالله صالح تفویض شده است، برای «مدیریت سالم امور کاری  حکومت و آوردن اصلاحات» به او واگذار شده است.

طبق این فرمان امرالله صالح در مورد کارکردهایش براساس صلاحیت‌های تازه، به رییس جمهور پاسخ‌گو است و به نشست‌های کابینه گزارش می‌دهد.

محمداشرف غنی اخیراً در نشستی با شماری از والیان نیز گفته است که صلاحیت مصرف ۳۰ درصد بودجه کود مبارزه با حوادث را به امرالله صالح تفویض کرده است.

امرالله صالح، تجربه ریاست عمومی امنیت ملی را دارد و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از این که صلاحیت‌های امنیتی به او واگذار نشده است، آن را نوعی محدود کردن صلاحیت‌های آقای صالح عنوان کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن