اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری: هر کیلو گاز با قیمت ۵۲ افغانی در کابل عرضه خواهد شد

۸صبح، کابل: اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان اعلام کرد که تاجران وارد‌کننده‌ی گاز تعهد کرده‌اند تا این مواد سوختی را به صورت عمده با قیمت ۵۲ افغانی در جریان زمستان امسال در کابل عرضه کنند.

جان‌آقا نوید، مسوول روابط عمومی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان روز یک‌شنبه، بیست‌ونهم جدی به روزنامه ۸صبح گفت که این نهاد به دنبال افزایش قیمت گاز مایع از تاجران خواسته است که گاز را با نرخ ارزان به باشنده‌گان پایتخت عرضه کنند.

به گفته او، دلیل افزایش بهای گاز مایع در کابل بسته بودن شاهراه‌ها به دلیل بارش برف و نیز اعتراض‌های راننده‌گان در هرات بوده است.

مسوول روابط عمومی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان گفت که اکثریت تاجران وارد‌کننده‌ی گاز مایع، تعهد کرده‌اند که پس از این گاز را با نرخ ارزان در کابل عرضه کنند.

جان‌آقا نوید هم‌چنان گفت که پس از بازشدن شاهراه‌ها تانکرهای گاز در حال انتقال به کابل است و با رسیدن آن‌ها ممکن نرخ هر کیلو گاز تا پایین‌تر ار ۵۲ افغانی نیز برسد.

در روزهای اخیر نرخ گاز در شهر کابل به صورت بی‌پیشینه افزایش یافته و قیمت هر کیلو گاز مایع تا مرز ۱۱۰ افغانی نیز رسیده است.

هر چند اداره نفت و گاز ۲۹ مغازه را برای عرضه‌ی گاز با قیمت ۵۰ افغانی در نواحی مختلف شهر کابل گشوده بود، این امر اما سبب کاهش بهای این مواد سوختی نشد. هم‌چنان شکایت‌های مکرر از نبود مقدار کافی گاز در این مغازه‌ها و هم‌چنان بسته بودن آن وجود داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن