رییس اجرایی: با آغاز برف‌باری، مبارزه با آلوده‌گی هوا نباید متوقف شود

۸صبح، کابل: رییس اجرایی در نشست کمیته اقتصادی شورای وزیران می‌گوید که هم‌زمان با آغاز برف‌باری‌ها در کشور، تلاش‌ها در زمینه مبارزه با آلوده‌گی هوا نباید متوقف شود. او تأکید کرده است که از بارش باران و برف باید به عنوان یک فرصت در زمینه کاهش آلوده‌گی هوا کار گرفته شود.  

 نشست کمیته اقتصادی شورای وزیران روز دوشنبه، بیست‌وسوم جدی، به ریاست عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی برگزار شد.

سپیدار با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، عبدالله عبدالله در این نشست که روی چند موضوع از جمله محیط زیست بحث شده است، خطاب به مسوولان نهادهای دولتی گفته است: «فرصت‌سوزی و سهل‌انگاری قابل پذیرش نیست و نهادهای دولتی در برابر خواست‌های شهروندان مسوول هستند.» او رسیده‌گی به چالش‌های مردم و ارائه خدمات را خواست اصلی شهروندان از دولت خوانده است.

 در این نشست اداره ملی محیط زیست درباره برنامه‌های اجرا شده برای جلوگیری از آلوده‌گی هوای شهر کابل گزارش داده است.

طبق این گزارش، در جریان کمتر از یک ماه گذشته سیستم سوخت ۲۱۸ آدرس مختلف شامل ساختمان‌ها و شهرک‌ها، داش‌های خشت و گچ‌پزی، ادارات دولتی و اصناف مورد ارزیابی و نظارت جدی قرار گرفته است.

مسوولان این اداره در نشست کمیته اقتصادی بر تدوام برنامه‌ها برای آگاهی‌دهی از پی‌آمدهای آلوده‌گی هوا و مبارزه با این پدیده تأکید کرده‌اند.

هم‌ز‌مان با آغاز زمستان امسال کابل در صدر شهرهای آلوده‌ جهان به لحاظ محیط زیستی قرار گرفت.

با بارش دو دور برف و باران در این شهر اکنون وضعیت آب ‌و هوا مساعد گزارش شده است؛ اما با توقف بارش باران و برف، افزایش آلوده‌گی هوا دور از تصور نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن