فرمانده سنتکام: تابستان آینده حملات داعش در افغانستان افزایش می‌یابد

۸صبح، کابل: جنرال کنت مکنزی، رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده امریکا، روز سه‌شنبه، ۲۳ حوت، در صحبت با کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور درباره ازسرگیری فعالیت گروه داعش در تابستان سال آینده هشدار داده است.

مکنزی گفته است که حکومت سرپرست افغانستان در تلاش‌های خود برای سرکوب داعش در این کشور «شکست می‌خورد» و محتمل است که با نزدیک شدن به ماه‌های تابستان، حملات تروریستی داعش افزایش یابد.

شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از مکنزی نوشته است: «طالبان در تلاش برای حفظ فشار بر داعش هستند. آن‌ها برای انجام این کار مشکل دارند.»

او خاطرنشان کرده است که در ماه‌های اخیر داعش برخی حملات بزرگ را در افغانستان، از جمله در شهر کابل، پایتخت کشور، انجام داده است.

به گفته وی، این حملات حتا پیش از افزایش این‌گونه حملات بوده است.

مکنزی گفته است: «ما از زمستان بیرون می‌آییم؛ به‌طور سنتی، اکنون فصل جنگ آغاز می‌شود. از نظر من احتمال دارد که با ورود به تابستان، حملات داعش در افغانستان افزایش یابد.»

هرچند تاکنون حکومت سرپرست در این مورد واکنش نشان نداده است، اما پیش از این گروه داعش را خطری جدی برای افغانستان نمی‌دانست. بارها مقام‌های حکومت سرپرست اعلام کرده‌اند که گروه داعش در افغانستان وجود فزیکی ندارد و نمی‌تواند مشکل خلق کند.

این در حالی است که پس از سقوط حکومت پیشین چند حمله بزرگ انتحاری و انفجاری از سوی داعش اجرا شده است که در نتیجه آن صدها تن کشته و زخمی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا