گیرماندن صدها مسافر غوری در مسیر بامیان؛ یک زن جان باخته است

۸صبح، کابل: مسافران گیرمانده در دو طرف کوتل بکک در مرز میان غور و بامیان تأیید می‌کنند که به دلیل مسدودبودن راه از چهار روز به این‌سو، ۱ زن در کوتل بکک جان باخته است.

این مسافران روز پنج‌شنبه، ۱۹ حوت، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که بیشتر از ۴۰۰ مسافر بیش از چهار روز می‌شود که منتظر بازگشایی کوتل بکک اند؛ اما تاکنون هیچ اقدامی برای بازگشایی این کوتل صورت نگرفته است.

مسافران ادعا می‌کنند که یک زن در کوتل بکک جان باخته؛ اما هویت او به دلیل عدم دسترسی به جنازه و مسدودبودن ساحه، آشکار نشده است.

در همین حال، شماری از مریض‌داران که در دو سوی این کوتل گیر مانده‌اند، از ادامه وضعیت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که در صورت تعلل بیشتر مریضان و کودکان جان می‌دهند.

یکی از مسافران که حدود چهار روز می‌شود در ولسوالی یکاولنگ بامیان منتظر بازگشایی راه است، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که صدها مسافر در بازار این ولسوالی تجمع کرده‌اند و در مسافرخانه‌ها جایی برای نشستن نیست.

او وضعیت بهداشتی این مسافرخانه‌ها را رقت‌بار می‌خواند؛ اما می‌گوید که در حال حاضر بودوباش در این مسافرخانه‌ها برای کسانی ‌که در بیرون مانده‌اند، یک آرزوی دست‌نیافتنی است.

به گفته او، برخی از مسافران به کابل برگشته‌اند؛ اما اکثریت مسافران پولی برای بازگشت به کابل ندارند و در وضعیت بسیار نگران‌کننده به سر می‌برند.

مسوولان محلی غور به تماس‌های مکرر ما در این مورد پاسخ ندادند؛ اما مسافران گیرمانده در کوتل بکک می‌گویند که اداره محلی غور تا کنون هیچ اقدامی در زمینه انجام نداده است.

دکمه بازگشت به بالا