نتایج کانکور سال ۱۳۹۸ اعلام شد

۸صبح، کابل: نتایج کانکور سال ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ امروز چهارشنبه، نوزدهم سرطان به صورت رسمی از سوی وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی امتحانات کانکور اعلام شد.

بر اساس نتایج کانکور، احمدراشد فرزند نصیراحمد از ولایت هرات با کسب ۳۵۰٫۲۵۱ نمره در کانکور سراسری امسال اول نمره عمومی شده است. او به دانشگاه طب هرات راه یافته است.

هم‌چنان، سید سجادحسین فرزند عبدالظاهر از ولایت غزنی با کسب ۳۴۶٫۸۵ نمره مقام دوم کانکور امسال را از آن خود کرده است. او به دانشگاه طب کابل راه یافته است.  

به همین ترتیب، قاسم‌علی فرزند خادم حسین از کابل باکسب ۳۴۵٫۱۶۱ نمره به دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل راه یافته است و مقام سوم کانکور سال ۱۳۹۸ را از آن خود کرده است.

سیدشعیب فرزند میرمحمد با کسب ۳۴۵٫۱۳۵ و راه‌یابی به دانشگاه طب هرات چهارم نمره کانکور سال جاری شد.  

هم‌چنان الهام‌الله فرزند محمدالله از کابل با کسب ۳۴۵٫۰۲۲ پنجم نمره کانکور امسال شد. او به دانشگاه طبی کابل راه یافته است.

عبدالتواب بالاکرزی، سرپرست وزارت تحصیلات عالی در یک نشست خبری هنگام اعلام نتایج کانکور گفت که امسال ۱۸۹ هزار و ۳۲۹ نفر برای شرکت در امتحان کانکور نام‌نویسی کرده بودند. به گفته او، از این میان ۱۷۴ هزار و ۸۷۱ آن امتحان کانکور را سپری کرده‌اند. سرپرست وزارت تحصیلات عالی هم‌چنان گفت که ۶۱ هزار و ۷۹۹ نفر به موسسات تحصیلات عالی دولتی و ۷۷ هزار و ۷۱۸ نفر به نهادهای تحصیلی خصوصی راه یافته‌اند.

بالاکرزی شمار کسانی را که به موسسات نیمه عالی تحصیلی راه یافته‌اند ۱۵ هزار و ۱۳۰ نفر اعلام کرد. هم‌چنان ۲۰ هزار نفر در آزمون کانکور ناکام مانده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن