وزیر دفاع بریتانیا: امنیت کوچه‌های بریتانیا وابسته به امنیت کامل در افغانستان است

۸صبح، کابل: وزیر دفاع بریتانیا از همکاری این کشور برای بلند بردن مهارت نیروهای رزمی ‌و افزایش ظرفیت نیروهای هوایی کشور خبر داده است.

دفتر شورای امنیت ملی روز جمعه (۹ سنبله) با نشر خبرنامه‌ای نگاشته است که گوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا در سفرش به کابل با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور دیدار کرده است. بر بنیاد این خبرنامه، آقای ویلیامسون گفته است که کشورش تلاش دارد توانایی نیروهای امنیتی افغان به ویژه نیروهای هوایی این کشور را افزایش دهد.

وزیر دفاع بریتانیا در این سفرش به کابل اظهار کرده که: «در کوچه‌های بریتانیا زمانی امنیت کامل احساس می‌شود که در راه و کوچه‌های افغانستان امنیت کامل محسوس باشد.»

در این خبرنامه آمده است که آقای ویلیامسون همچنان از کمک‌های پیشرفته‌ی طبی کشور اش به نیروهای نظامی کشور خبر داده است.

در همین حال حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است که حکومت وحدت ملی متعهد به تأمین امنیت و ثبات در کشور است. آقای محب که به تازگی از سوی رییس جمهور غنی به عنوان مشاور امنیت ملی گماشته شد، تأکید کرده است که حکومت از هر راه و فرصت ممکن استفاده خواهد کرد تا به جنگ و هراس‌افگنی در افغانستان پایان دهد.

چندی پیش مقام‌های بریتانیایی اعلام کرده بودند که تا پایان فصل تابستان سال جاری نزدیک به ۴۴۰ سرباز دیگر را به افغانستان اعزام خواهند کرد. در حال حاضر حدود ۶۶۰ نظامی ‌بریتانیایی در افغانستان حضور دارند. نقش نظامیان بریتانیا، آموزش نیروهای نظامی ‌افغان است.

دکمه بازگشت به بالا