بریتانیا ۱۳۰ میلیون پوند به افغانستان کمک می‌کند

۸صبح، کابل: وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا در دیدار با رییس جمهور غنی گفته است که کشورش ۱۳۰ میلیون پوند به افغانستان کمک می‌کند.

این کمک جدا از کمک‌های بشری است که دولت بریتانیا پیش از این در بروکسل به آن تعهد کرده بود.

ارگ ریاست جمهوری روز دوشنبه، بیست‌وهفتم جوزا، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رییس جمهور غنی در دومین روز سفرش به بریتانیا با روری ستیوارت، وزیر توسعه این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

به نقل از خبرنامه، در این دیدار هردو جانب در رابطه به اتصال منطقه‌ای، انکشاف و همکاری‌های بشری بحث کرده‌اند. رییس جمهور در این دیدار گفته است که افغانستان به‌ خاطر توسعه‌ی اتصال منطقه‌ای، به همکاری و تجربه‌های کشورهای انکشاف‌یافته به‌ خصوص بریتانیا نیاز دارد.

وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا در این دیدار از همکاری کشورش با افغانستان در امر اتصال منطقه‌ای اطمینان داده است.

در خبرنامه تصریح شده است که اشرف غنی هم‌چنان برای تأمین شفافیت هرچه بیش‌تر در انتخابات ریاست‌ جمهوری آینده، از حکومت بریتانیا خواسته است که به عنوان ناظر بین‌المللی از این روند نظارت کند. قرار است انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نفر به شمول رهبران حکومت وحدت ملی نام‌نویسی کرده‌اند.

گفتنی است که رییس جمهور غنی روز یک‌شنبه طی یک سفر رسمی به بریتانیا رفت. قرار است رییس جمهور ضمن دیدار با مقام‌های این کشور، بازی کرکت میان تیم ملی افغانستان و بریتانیا را از نزدیک تماشا کند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن