بریتانیا یک میلیون پوند برای حمایت از مهاجران افغان در ایران کمک کرد

۸صبح، کابل: برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) در ایران از اولین کمک مالی بریتانیا در حمایت از پناهنده‌گان آسیب‌پذیر افغان خبر داده است.

طبق اعلام برنامه جهانی غذا، بریتانیا یک میلیون پوند برای حمایت از مهاجران افغانستان در ایران کمک کرده است.

در اعلامیه برنامه جهانی غذا آمده است که کمک یک میلیون پوندی اداره امور خارجه کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا به برنامه جهانی غذا اجازه می‌دهد تا برای پناهنده‌گان تازه وارد از افغانستان وعده‎‌های غذایی آماده‌ مصرف و سایر جیره‌ها را تهیه کند.

این پول هم‌چنان قرار است که برای حمایت از ۳۱ هزار پناهنده که اکنون در ۲۰ مهمان‌شهر در سراسر ایران زنده‌گی می‌کنند، مصرف شود.

برنامه جهانی غذا می‌گوید که این کمک در زمان مناسب ارائه شده است.

نگار گرامی، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در ایران گفته است: «ما از اداره امور خارجه کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا برای این کمک سخاوت‌مندانه و حمایت آن‌ها از پروژه‌های‌مان در ایران بی‌نهایت سپاسگزاریم. ماه‌های سخت زمستان، بیکاری، کمبود نقدینه‌گی و افزایش قیمت‌ها، بحران انسانی در افغانستان را به بالاترین حد خود رسانده است و نزدیک به ۲۴ میلیون نفر در خطر ناامنی غذایی قرار دارند. بسیار مهم است که برنامه جهانی غذا آماده پاسخ‌گویی به هرگونه شرایط اضطراری در پی ورود ناگهانی پناهنده‌گان باشد.»

هم‌چنان سایمون شرکلیف، سفیر بریتانیا در ایران گفته است کشورش به ایران کمک می‌کند تا از تعداد زیادی از پناهجویان افغانستانی که قصد خروج از کشور را دارند حمایت کند. او افزوده است: «بریتانیا در کنار مردم افغانستان و شرکای منطقه‌ای برای دست یافتن به آینده‌ای با ثبات و صلح‌آمیز برای این کشور قرار دارد.»

پس از تسلط طالبان بر کشور، شمار قابل توجهی از شهروندان کشور به ایران رفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا