بریتانیا خواستار کاهش خشونت و شروع مذاکرات بین‌الافغانی شد

۸صبح، کابل: سفارت بریتانیا در کابل با نشر خبرنامه‌ای خواهان کاهش خشونت و توقف کشتار هدف‌مند غیرنظامیان و شروع بدون تأخیر مذاکرات بین‌الافغانی شده است.

در این خبرنامه که روز سه‌شنبه، یازدهم سنبله نشر شد، سفارت بریتانیا در کابل ادامه خشونت‌ها و حملات هدف‌مند در کابل و سراسر کشور را محکوم کرده است.

سفارت بریتانیا در این خبرنامه تأکید کرده است که مرتکبان خشونت و کشتار هدف‌مند غیرنظامیان تلاش می‌کنند با انجام این گونه اعمال از طریق خشونت و دهشت ترس خلق کنند. این سفارت خواهان مجازات عاملان خشونت و کشتار غیرنظامیان شده است.

در این خبرنامه آمده است که رهبران و مردم افغانستان اراده خود را برای رسیدن به صلح نشان داده‌اند.

سفارت بریتانیا گفته است که از شجاعت مردم، رهبران، نیروهای دفاعی و امنیتی، فعالان جامعه مدنی ، فعالان و شهروندان افغانستان تقدیر می‌کند. به گفته سفارت بریتانیا، آن‌ها در جریان انجام کارهای روزمره خود، دفاع و حمایت از ارزش‌ها و اصول جمهوریت با خطراتی روبه‌رو هستند در حالی‌که برای صلح تلاش می‌کنند.

بریتانیا تعهد کرده است که به عنوان شریک افغانستان در امر مبارزه با تروریسم و رسیدن به آینده صلح‌آمیز برای همه شهروندان افغانستان در کنار مردم باقی می‌ماند.

طبق خبرنامه سفارت بریتانیا، افغانستان یک فرصت تاریخی را برای توافق در مذاکره با طالبان دارد تا خشونت‌های جاری را پایان دهد.

در پایان این خبرنامه آمده است که برای تحقق این امر، خشونت‌ها و کشتار هدف‌مند غیرنظامیان باید متوقف شود و همه طرف‌ها با توافق به آغاز بدون تأخیر مذاکرات بین‌لافغانی، تعهد خود را برای رسیدن به یک راه حل در مذاکره و صلح نشان دهند.

دکمه بازگشت به بالا