شمار قربانیان انفجار موتربمب در کابل به ۱۲ کشته و ۲۰ زخمی افزایش یافت

۸صبح، کابل: شمار قربانیان انفجار موتر بمب‌گذاری شده در مربوطات حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل به ۱۲ کشته و ۲۰ زخمی افزایش یافت.

مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله، به روزنامه ۸صبح گفت که سه کودک نیز در جمع کشته‌ شده‌گان این انفجار هستند. به گفته او، همه قربانیان این رویداد غیرنظامی هستند.

معاون سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفت که در این حمله چهار خارجی نیز زخم برداشته‌اند.

پیش‌تر نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته بود که حمله موتر بمب‌گذاری شده در مربوطات پانزدهم امنیتی شهر کابل، هفت غیرنظامی کشته شده و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، به روزنامه ۸صبح هم‌چنان گفته بود که در این حمله یک موتر نوع لندکروزر مربوط کمپنی امنیتی خارجی به نام «گاردورلد» هدف قرار گرفته است.

این حمله توسط یک موتر نوع تونس بمب‌گذاری شده ساعت ۷:۲۵ صبح امروز چهارشنبه، بیست‌ودوم عقرب، در ساحه سرک «قسیم» از مربوطات حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل در نزدیکی مقر وزارت امور داخله اجرا شده است.

طبق معلومات وزارت داخله، یک موتر مربوط کمپنی گاردورلد و دو موتر غیرنظامیان در این حمله تخریب شده است.

حکومت این حمله را محکوم کرده و «تروریستی» خوانده است. صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری، در توییترش نوشته است: «حکومت افغانستان حمله تروریستی امروز شهر کابل را که در آن به شمول کودکان شماری از هم‌وطنان ما به شهادت رسیده‌اند، به شدت محکوم می‌کند.»

ریاست اجرایی نیز این حمله را تروریستی خوانده و آن را محکوم کرده است.

این حمله یک روز پس از آزادی انس حقانی و دو عضو برجسته گروه طالبان صورت گرفته است. برخی از شهروندان از اقدام دولت در خصوص آزادی اعضای ارشد شبکه حقانی و گروه طالبان به این مناسبت انتقاد کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن