بلینکن: مردم امریکا متعهد به حمایت از مردم افغانستان هستند

۸صبح، کابل: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا روز جمعه، ۲۴ جدی، با مارتین گریفیتس، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری و پیتر ماورر، رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد تقویت تدارکات فوری برای کمک‌های بشردوستانه و حمایت از نیازهای اساسی بشر در افغانستان و اتیوپی، گفت‌وگو کرده است.

این گفت‌وگو به صورت مجازی برگزار شده است.

وزیر امور خارجه امریکا در توییتی نوشته است که مردم امریکا متعهد به حمایت از مردم افغانستان هستند.

بلینکن با اشاره به آخرین کمک بیش از ۳۰۸ میلیون دالری ایالات متحده برای تهیه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان، تعهد دوامدار امریکا را برای حمایت از مردم افغانستان اعلام کرد.

به گفته او، این بودجه به سازمان‌های بشردوستانه تعلق می‌گیرد و به ارائه حفاظت و پناه‌گاه، مراقبت‌های بهداشتی ضروری، کمک‌های زمستانی، کمک‌های غذایی اضطراری، آب، بهداشت و خدمات بهداشتی هزینه می‌شود.

طبق اعلام وزارت خارجه امریکا، چگونه‌گی محافظت و حمایت بیش‌تر از گروه‌های کمک‌رسان در غلبه بر چالش‌های مربوط به چشم‌انداز عملیاتی بسیار دشوار در افغانستان، اطمینان از رسیدن کمک‌ها به افرادی که بیش‌تر به آن نیاز دارند، از دیگر محورهای بحث این گفت‌وگوی مجازی بوده است.

وزیر خارجه امریکا با اشاره به گزینش رینا امیری به عنوان نماینده ویژه امریکا در امور زنان، دختران و حقوق بشر، آن را سهم قوی و روبه‌رو رشد وزارت خارجه امریکا در مورد مسایل زنان در افغانستان توصیف کرده است.

در این گفت‌وگو روی مسایل اتیوپی نیز بحث شده است.

دکمه بازگشت به بالا