بشیراحمد ته‌ینج: طرح عبدالله برای تشکیل حکومت مشارکتی با غنی آماده شده است

۸صبح، کابل: بشیراحمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش ملی و عضو دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی، در یک پیام ویدیویی از آماده شدن طرح جناح عبدالله برای تشکیل حکومت مشارکتی با محمداشرف غنی، رییس جمهور خبر داده است.

او در این پیام ویدیویی که لحظاتی پیش نشر کرد، گفت که این طرح به درخواست جامعه بین‌المللی، به‌ویژه امریکا، و در پی رد طرح غنی برای تشکیل حکومت آینده از سوی عبدالله، تهیه شده است.

ته‌ینج افزود که در تهیه طرح حکومت مشارکتی همه اعضای رهبری ثبات و هم‌گرایی سهم داشته‌اند و پس از چندین جلسه در روزهای اخیر آماده شده است.

او گفت که هنوز بعضی از ملاحظات در طرح موجود است که پس از رفع آن با غنی و امریکا درمیان گذاشته خواهد شد.

بشیراحمد ته‌ینج تاکید کرد که هر گاه این طرح مورد قبول واقع نشود، در آن صورت راه به روی آن‌ها برای اقدامات بعدی باز است و به نحوی هشدار داد که عبدالله کابینه حکومتش را اعلام خواهد کرد.

طبق معلومات ته‌ینج، در طرح رهبران دسته ثبات و هم‌گرایی جایگاه عبدالله در قدرت، تقسیم وزارت‌ها و ادارات محلی با تمام صلاحیت‌ها و تشریفات آن توضیح داده شده است.

سخنگوی حزب جنبش از جانب دیگر ادعا کرد که تیم ارگ تا کنون با وعده‌های پول و چوکی سراغ هر یک از اعضای رهبری ثبات و هم‌گرایی را گرفته است، اما پاسخ این رهبران در برابر این وعده‌ها منفی و تاکید بر حمایت از موضع عبدالله بوده است.

بشیراحمد ته‌ینج هم‌چنان گفت که تا کنون هیچ درز و اختلافی بین رهبران ثبات و هم‌گرایی و به گفته او :دولت همه‌شمول” پیش نیامده است.

غنی پیش از این، ریاست شورای عالی صلح را برای عبدالله پیشنهاد کرده بود که از سوی او رد شده است. هم‌چنان عضویت اعضای تیم عبدالله در کابینه آینده، وعده دیگر غنی به عبدالله بوده است.

اختلافات بین غنی و عبدالله از زمان اعلام نتیجه انتخابات در ۲۹ دلو سال گذشته تا کنون پا بر جا است.

غنی را کمیسیون مستقل انتخابات برنده انتخابات اعلام کرده است.

عبدالله این اعلام‌کمیسیون مستقل انتخابات را نپذیرفته و گفته است که او بر اساس «رای پاک مردم» برنده انتخابات است.

غنی و عبدالله هر دو در ۱۹ حوت پارسال به صورت جداگانه سوگند ریاست جمهوری به جای آورده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا