سرپرست ولایت بغلان: در دفتر کارم حضور دارم

۸صبح، کابل: عبدالقدیم نیازی، سرپرست ولایت بغلان، در یک نشست خبری اعلام کرد که در مقر مقام ولایت بغلان است و معترضان به خانه‌های‌شان برگشته‌اند.

آقای نیازی این سخنان را ساعاتی پس از آن‌که هواداران دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، مصطفی محسنی را به عنوان والی جدید بغلان معرفی کردند، بیان کرد.

عبدالقدیم نیازی در یک نشست خبری کوتاه که دفتر مطبوعاتی ولایت بغلان محل آن را دفتر کار آقای نیازی گفته است، می‌گوید معترضان برای ملاقات و گفت‌وگو با او وارد محوطه مقام ولایت بغلان شده بودند، اما پس از ورود به محوط «عکس داکتر عبدالله عبدالله را بلند کردند و هیاهو به راه انداختند.»

او گفت که در حال حاضر در «محوطه مقام ولایت بغلان» است و نیروهای امنیتی از ساختمان حفاظت می‌کنند.

به گفته او، معترضان به خانه‌های‌شان برگشته‌اند.

سرپرست ولایت بغلان هم‌چنان گفت که نیروهای امنیتی به این دلیل مانع ورود معترضان به دفتر مقام ولایت نشدند که آن‌ها «غیرنظامی» بودند.

این در حالی است که دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» از معرفی مصطفی محسنی به عنوان والی بغلان خبر داده است.

دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» که نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته است، خودش را پیروز انتخابات براساس رای بایومتریک شده می‌داند و حکومتی را زیر نام «حکومت همه‌شمول» اعلام کرده است.

 این دسته انتخاباتی روز شنبه هفته جاری روند گزینش والی برای ولایت‌ها را آغاز کرد. ثبات و هم‎گرایی تاکنون در کنار بغلان، برای ولایت‌های جوزجان و سرپل والی معرفی کرده است. هم‌چنان والی پنجشیر نیز در هم‌آیشی اعلام کرد که از «دولت همه‌شمول» حمایت می‌کند.

پس از معرفی شدن والی سرپل از سوی دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد و نماینده‌گی ملکی ناتو در افغانستان از این اقدام ابراز نگرانی کردند.

اداره ارگان‌های محلی در واکنش به این مقرری‌ها، گفته است که این اقدام خلاف نظم عامه است و متخلفان به زودی شناسایی و به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن