سرپرست ولایت بغلان: تفنگ‌داران غیرمسوول سبب ناامنی بغلان شده‌اند

 ۸صبح، کابل: عبدالقیوم نیازی، سرپرست مقام ولایت بغلان روز دوشنبه، یازدهم قوس، در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که یکی از چالش‌های جدی امنیت در این ولایت، حضور و موجودیت تفنگ‌داران غیرمسوول است.

سرپرست مقام ولایت بغلان در این نشست خبری مشترک با والیان جوزجان و بادغیس که در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت برگزار شده بود، گفت که تفنگ‌داران غیرمسوول در چند ولسوالی بغلان حضور و فعالیت دارند.

به گفته او، گروه‌های تفنگ‌دار غیرمسوول سبب آزار‌و‌اذیت مردم و مانع حکومت‌داری خوب در ولایت بغلان شده‌اند.

سرپرست مقام ولایت بغلان هم‌چنان گفت که در چند ولسوالی این ولایت کوکنار کشت می‌شود و دولت تاکنون موفق به نابودی کشت کوکنار نشده است.

عبدالقیوم نیازی در ادامه تصریح کرد که برخی از مناطق ولایت بغلان که از مدت‌ها به این سو در کنترل طالبان قرار داشت، از تسلط این گروه آزاد شده است.

او وضعیت امنیتی در ساحات دند غوری، دند شهاب‌الدین و کیله‌گی بغلان را خوب توصیف کرد و گفت که پس از اجرای عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت، مسیر شاهراه بغلان-کندز و بغلان – بلخ تأمین امنیت شده است.

سرپرست ولایت بغلان در بخش برنامه‌های توسعه‌ای نیز گفت که که ۱۸ پروژه در جریان امسال در بخش توسعه و زیربنا تکمیل شده است و ۳۵ پروژه دیگر نیز تحت کار است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن