باشنده‌گان بادغیس در اعتراض به قطع برق، شبکه‌های مخابراتی و بسته بودن بزرگراه‌ها تظاهرات کردند

۸صبح، هرات: شماری از ساکنان شهر قلعه‌ نو، مرکز ولایت بادغیس، با حضور در یک گردهمایی نسبت به قطع شدن برق، شبکه‌های مخابراتی و مسدود بودن بزرگراه هرات – بادغیس اعتراض کردند.

باشنده‌گان بادغیس روز یک‌شنبه، دوازدهم ثور، با پرتاب «سنگ و چوب» به سوی دروازه ساختمان دفتر والی بادغیس، خواهان وصل شدن برق، فعالیت شبکه‌های مخابراتی و بازگشایی مسیر بزرگراه هرات – بادغیس و مسیر ولسوالی جوند به شهر قلعه نو شدند.

معترضان ادعا دارند که در جریان یک هفته گذشته بزرگراه هرات – بادغیس به روی رفت‌وآمد موترهای باربری مسدود شده است و طالبان برق وارداتی ترکمنستان و شبکه‌های مخابراتی را قطع کرده‌اند.

برخی گواهان رویداد ادعا دارند که در پی شلیک‌های هوایی نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن معترضان، دست‌کم سه نفر به گونه سطحی زخمی شدند. روزنامه ۸صبح تلاش کرد دیدگاه مقام‌های محلی بادغیس را نیز در این مورد جویا شود، اما به دلیل مشکلات شبکه‌های مخابراتی موفق به دریافت دیدگاه آنان نشد.

به دنبال ممانعت اداره محلی بادغیس از اجرای برنامه «دسترخوان ملی» در مناطق زیر کنترل گروه طالبان، این گروه برق وارداتی ترکمنستان و شبکه‌های مخابراتی را قطع کرده و مسیر بزرگراه هرات – بادغیس را به روی رفت‌وآمدهای موترهای باربری بست.

دکمه بازگشت به بالا