والی بادغیس: پاسگاه‌های ارتش با توطیه خاینانه تخلیه شده است

۸صبح، هرات: به دنبال خروج نیروهای دولتی از چند پاسگاه امنیتی در منطقه «چشمه دوزک» ولسوالی مقر بادغیس، والی این ولایت تخلیه پاسگاه‌ها را «توطیه خاینانه» دانسته و هشدار می‌دهد با قاطعیت و بی‌هیچ ترحمی با عوامل و بانیان این جریان خاینانه برخورد می‌کند.

حسام‌الدین شمس، والی بادغیس، در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نگاشته است که فرماندهان ارتش منطقه‌ای برایش اطمینان دادند که تا آخرین نفر و آخرین مرمی از ساحات زیر کنترل‌شان در مقابل طالب دفاع خواهند کرد و تاکید کردند که طالبان هرگز نخواهند توانست قرارگاه‌ها و پاسگاه‌های امنیتی‌ در دو ساحه شاهراه لامان «تولی شاهراه» و چشمه دوزک را سقوط دهند.

والی بادغیس افزوده است: «با بیان گوشه‌ای از یک توطیه خاینانه که اخیراً علیه مردم و اداره محلی بادغیس راه اندازی شده، دلایل و عوامل تخلیه بیزها و عقب نشینی نیروها را از مناطق مختلف این ولایت، با مردم شریک خواهم ساخت».

شمس می‌گوید که به تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا کسانی را که به نام «موی‌سفید» یا زیر هر عنوان دیگر به پوسته‌ها و قرارگاه‌های امنیتی، به منظور وساطت و زمینه‌سازی برای سقوط یا تسلیمی مراجعه می‌کنند، توقیف و در صورت نیاز به مثابه دشمن با آن‌ها رفتار کنند.

او هم‌چنان گفته است که به ریاست امنیت ملی و پولیس وظیفه سپرده شده است تا افرادی را که از طریق فضای مجازی در تضعیف روحیه نیروهای امنیتی و دفاعی به نفع دشمن فعال اند، بازداشت کنند و تحت نظارت قرار دهند.

شمس از مردم بادغیس خواسته است که خون‌سردی خود را حفظ کرده و تسلیم جنگ روانی دشمن نشوند. خروج نیروهای ارتش منطقه‌ای از پاسگاه‌های امنیتی و تصرف پاسگاه‌ها از سوی طالبان بدون درگیری، نگرانی شدید ساکنان بادغیس را به دنبال داشت.

طی روزهای اخیر نبردها میان نیروهای امنیتی و طالبان در بادغیس افزایش یافته و ولسوالی جوند چند روز پیش به دست طالبان سقوط کرد.

دکمه بازگشت به بالا