نوار صوتی منسوب به رهبر طالبان: فرمایش خارجی‌ها را نمی‌پذیریم

۸صبح، کابل: شخصی که گفته می‌شود رهبر گروه طالبان است، در نشست علمای این گروه،  گفته‌ است که فرمایش خارجیان را نمی‌پذیرد و مقام‌های پیشین را در ساختار رژیم خود شریک نمی‌کند.

او در ادامه سخنرانی‌ اش گفته است که جنگ با کفار تا روز قیامت ادامه دارد.

سخنگویان طالبان و رسانه‌های تحت اداره آنان روز جمعه، ۱۰ سرطان، گزارش دادند که ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، در دومین روز نشست عالمان این گروه در تالار لویه‌جرگه حضور یافته است.

او گفته است: «ظالمان گذشته را عفو کردیم، اما عفو آنان به معنای شریک کردن‌شان در قدرت نیست.»

رهبر طالبان افزوده است که  فرمایش‌ خارجی‌ها را نمی‌پذیرد و مسیری را که در پیش دارد تعقیب می‌کند و برای پذیرفتن سفارش خارجی‌ها حتا یک قدم پیش نمی‌گذارد.

‏هبت‌الله افزوده است که برای دوام امنیت و ثبات ضرور است که مسوولان از خواهشات شخصی خود پرهیز کنند و خود، خانه و اداره و زنده‌گی خود را با شریعت آراسته کنند.
رهبر طالبان به مردم و‌ کشورهایی که در جنگ‌شان با حکومت پیشین کمک کرده، دعا کرده است.

آخوندزاده همچنان بر پایان دادن به فساد، رشوت، قلدری و تبعیض قومی تأکید کرده است.

در عین حال خبرگزاری دولتی باختر که از سوی طالبان مدیریت می‌شود، نیز گزارش داده است که تمامی شرکت‌کننده‌گان با بلند کردن دستان خود با هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، بیعت کرده‌اند.

این در حالی است که تاکنون هیچ عکس و نوار تصویری از نشست عالمان و حضور رهبر این گروه در این مراسم نشر نشده است و تنها سخنان منصوب به‌ وی از طریق تلویزیون ملی به نشر رسیده است.

دکمه بازگشت به بالا