لوی سارنوالی: تاکنون از ۱۵ نفر به‌شمول مسوولان فدراسیون فوتبال بازجویی شده است

۸صبح، کابل: اداره لوی سارنوالی می‌گوید که تاکنون از ۱۵ نفر به شمول مسوولان فدراسیون ملی فوتبال، در پیوند به اتهام آزار و اذیت جنسی اعضای تیم فوتبال بانوان کشور تحقیق صورت گرفته است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی، روز یک‌شنبه بیست‌وپنجم قوس در یک نشست خبری گفت: «تاکنون از ۱۵ تن به‌شمول مسوولان فدراسیون فوتبال افغانستان تحقیق صورت گرفته است و هنوز هم تحقیقات جریان دارد.»

پیش از این لوی سارنوالی کشور وظایف کرام‌الدین کریم، رییس و پنج تن از اعضای فدارسیون ملی فوتبال را به حالت تعلیق درآورده بود. همزمان با آن فیفا نیز رییس فدراسیون ملی فوتبال افغانستان را تا دست‌کم سه ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم کرد.

سخنگوی لوی سارنوالی افزود: «با خانمی که ادعای آزار و اذیت را مطرح کرده بود، تماس برقرار شد و کمیته، طالب اسناد، مدارک و شواهد در این زمینه شد. امیدواریم اسناد و شواهد را به هیأت موظف تسلیم بدهد تا تصمیم عادلانه اتخاذ شود.»

 با این حال آقای رسولی از مردم و همه نهادهای حامی حقوق زنان خواست که هر گونه اسناد و مدارکی را در مورد این قضیه دارند، در اختیار اداره لوی سارنوالی قرار دهند تا به گفته او، در روشنایی این اسناد، تصمیم عادلانه و منصفانه گرفته شود.

 چندی پیش، روزنامه گاردین به نقل از منابعی در تیم فوتبال بانوان افغانستان گزارش کرده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان، بازیکنان زن این تیم را مورد سوء استفاده و آزار و اذیت جنسی قرار داده‌اند.

پس از آن محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، به لوی سارنوالی دستور داد تا اتهامات آزار جنسی دختران وزرشکار را با تمام صلاحیت به صورت همه‌جانبه بررسی کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن