عطامحمد نور: نیروهای امنیتی حق سرکوب معترضان را دارند

۸صبح، کابل: عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی پیشین بلخ می‌گوید که نیروهای امنیتی حق سرکوب معترضان را دارند.

عطامحمد نور در سخنانی در جمعی از «شورای همبسته‌گی قوم ترکمن و شماری از مجاهدان شمال»، عبدالله عبدالله را که از آدرس حزب او نامزد است، به «خلق و تهدید کشور به بحران» متهم می‌کند.

رییس اجرایی جمعیت اسلامی از مردم می‌خواهد که نیروهای امنیتی را در جاده‌ها مصروف نسازند.

او می‌گوید که نیروهای امنیتی به معترضان اجازه «موقع و وقت» نمی‌دهند؛ زیرا نیاز است که جبهه‌ها در خط مقدم نبرد حفظ شود.

رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی در ادامه می‌گوید: «من مطمین هستم که قوای قهرمان ما این‌ها را وقت و موقع نمی‌دهند، چون آن طرف نیاز است که جبهات گرم و سنگرهای خط مقدم را حفظ کنند و این طرف این‌ها را در داخل مصروف بکند. طبعاً باید حق دارند که سرکوب‌شان کنند.»

عطامحمد نور هرچند تظاهرات را حق مدنی مردم می‌داند، اما تأکید می‌کند که نباید تظاهرات برای رسیدن به «مقاصد شخصی» صورت بگیرد.

این در حالی است که تظاهرات هواداران دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به ریاست عبدالله عبدالله صبح امروز جمعه، هشتم قوس، از نقاط مختلف شهر کابل آغاز شد.

این تظاهرات در پیوند به آن‌چه «تقلب» در انتخابات و عمل‌کرد «جانبدرانه» کمیسیون مستقل انتخابات خوانده می‌شود، راه‌اندازی شده است.

دسته انتخابات ثبات و هم‌گرایی و برخی دیگر از نامزدان انتخابات ششم میزان خواهان ابطال ۳۰۰ هزار رأی جنجالی است. اما کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که تا تکمیل نشدن بازشماری و تفتیش در مورد ابطال آرا تصمیم گرفته نمی‌تواند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن