به درخواست عمران‌خان اسلام‌آباد «نیروی انسانی متخصص» به افغانستان اعزام می‌کند

۸صبح، کابل: به گزارش رسانه‌های پاکستان، عمران‌ خان، نخست‌وزیر این کشور از مقام‌های حکومتی خواسته تا «نیروی انسانی متخصص و آموزش‌دیده» به افغانستان بفرستند.
نخست‌وزیر پاکستان تأکید کرده است که افراد آموزش‌دیده در بخش‌های پزشکی، فناوری اطلاعات و مالی برای جلوگیری از وقوع «بحران انسانی» به افغانستان فرستاده شوند.
به گزارش روزنامه «اکسپرس تریبون» پاکستان، عمران خان در سومین نشست کمیته «اپکس» در مورد افغانستان، از وخامت اوضاع انسانی در این کشور ابراز نگرانی کرده است.
نخست‌وزیر پاکستان در این نشست گفته است: «پاکستان متعهد است برای جلوگیری از یک بحران انسانی از مردم افغانستان حمایت همه‌جانبه کند. ما از درخواست سازمان ملل برای کمک به افغانستان استقبال می کنیم.»
به ‌تازه‌گی روزنامه‌ی نیویورک تایمز در گزارشی گفته است که یک فرد نان‌‌نوا در پاکستان، از سوی طالبان به ‌عنوان مدیر ترافیک کابل گماشته شده و مسوولیت رهبری بیش‌تر از یک‌هزار کارمند این نهاد را بر عهده گرفته است.
این در حالی‌ست که بر مبنای گزارش رسانه‌های بین‌المللی، حکومت سرپرست طالبان با کم‌بود افراد مناسب برای گماشتن در پست‌های حکومتی مواجه شده و از برخی مهاجر افغانستان در پاکستان برای حضور در پست‌های حکومتی درخواست کرده است.

دکمه بازگشت به بالا