دست‌کم ۱۰ غیرنظامی در نتیجه اصابت راکت در بازار ولسوالی سنگین هلمند کشته شدند

۸صبح، کابل: ولسوال سنگین هلمند می‌گوید که در نتیجه حملات راکتی گروه طالبان در بازار ولسوالی سنگین ولایت هلمند، دست‌کم ۱۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

روح‌الله باسط، ولسوال سنگین هلمند، به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد پیش از چاشت روز دوشنبه، نهم سرطان، در ساحه زیر کنترل گروه طالبان رخ داده است.

به گفته او، براساس معلومات ابتدایی، ۱۰ نفر در این رویداد کشته و هشت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

روح‌الله باسط می‌گوید که دست‌رسی مستقیم به ساحه ندارد و آمار تلفات این رویداد را از مردم محل به دست آورده است و ممکن است در آن تغییرات به میان بیاید.

ولسوال سنگین ولایت هلمند گفت که طالبان چندین راکت را بر یک قرارگاه نیروهای امنیتی شلیک کرده‌اند که اصابت یک راکت آن در بازار ولسوالی سنگین از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

در همین حال، زمان همدرد، سخنگوی پولیس هلمند، می‌گوید که یک انفجار در بازار ولسوالی سنگین که در آن‌جا «میله» برگزار می‌شد، صورت گرفته است.

او افزود که تاکنون از نوعیت این انفجار معلوماتی در دست نیست.

به گفته او، گفته شده است که در این انفجار ۱۰ نفر کشته و حدود ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

قاری یوسف، از سخنگویان گروه طالبان، گفته است که در نتیجه حملات راکتی نیروهای دولتی در بازار ولسوالی سنگین چندین غیرنظامی کشته شده‌اند.

سخنگوی پولیس هلمند این ادعا رد کرد و افزود که این رویداد در ساحه زیر کنترل طالبان رخ داده است و دولت در آن‌جا هیچ‌گونه تحرکات نظامی نداشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن