برای بیش از ۱۲هزار خانواده بی‌جا شده در بامیان کمک توزیع می‌شود

۸صبح، بامیان: اداره مبارزه با حوادث طبیعی در بامیان می‌گوید که قرار است برای ۱۲هزار و ۲۲۰ خانواده‌ بی‌جا شده ناشی از جنگ در این ولایت، کمک غذایی صورت گیرد.

اقبال جوادی، رییس اداره مبارزه با حوادث در بامیان به روزنامه ۸صبح گفت که این کمک‌ها شامل پنج قلم مواد غذایی از قبیل آرد، دال نخود، روغن، نمک و مواد برای تغذیه کودکان می‌شود.

رییس مبارزه با حوادث افزود که ۱۲ تیم ترکیبی اداره‌های دولتی و موسسات غیردولتی به‌منظور سروی و شناسایی بی‌جادشده‌ها تشکیل شده بود و در نتیجه ۱۲هزار و ۲۲۰ خانوده نیازمند کمک در شش واحد اداری این ولایت شناسایی شده‌اند.

طبق معلومات رییس اداره مبارزه با حوادث بامیان، در این مرحله بی‌جا شده‌های جنگی ولسوالی‌های کهمرد و سیغان شامل نیستند؛ اما سروی در این دو ولسوالی به تازه‌گی تکمیل شده است. وی اظهار امیدواری کرد که به‌زودی توزیع مواد غذایی برای بی‌جاشده‌های این دو ولسوالی نیز آغاز شود. کمیته رسیده‌گی به بی‌جا شده‌های ناشی از جنگ در بامیان توضیح داده است که سروی در این دو ولسوالی به دلیل تهدیدات امنیتی به تأخیر افتاده بود.

این کمک‌های غذایی برای یک ماه است و از سوی سازمان غذایی جهان (WFP) برای بی‌جا شده‌گان ناشی از جنگ‌های اخیر در بامیان توزیع می‌شود. براساس معلوماتی که کمیته رسیده‌گی به بی‌جاشده‌های ناشی از جنگ در این ولایت منتشر کرده است، در مرحله نخست برای ۵۰ درصد این شمار خانواده‌ها کمک توزیع می‌شود و این روند به گونه مرحله‌وار ادامه می‌یابد.

توزیع این کمک‌ها روز شنبه، نهم اسد، از مرکز بامیان آغاز شده و قرار است در ولسوالی‌ها نیز روی دست گرفته شود.

دکمه بازگشت به بالا