تأکید اشرف غنی بر انتقال ۹۰ درصد ادارات دولتی به دارالامان

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، یک‌بار دیگر تأکید کرده است که ۹۰ درصد تأسیسات و ادارات دولتی شهر کابل را به ساحه دارالامان انتقال خواهد داد.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری که شام روز گذشته نشر شد، آمده است که آقای غنی این سخنان را در دیدار با شرکت‌کننده‌گان لویه‌جرگه مشورتی صلح به نمایندگی از کابل، مطرح کرده است.

هم‌چنان رییس جمهور غنی به نماینده‌گان کابل وعده کرده که کار عملی بند آب شاه‌توت به زودی آغاز می‌شود و در شش ماه آینده دریای کابل تغییر خواهد کرد. او گفته است که هزاران جریب زمین از نزد غاصبان گرفته شده است و این روند ادامه خواهد یافت.  

رییس جمهور غنی حدود سه سال پیش اعلام کرده بود که تأسیسات دولتی را به دارالامان انتقال می‌دهد. به دنبال آن پروژه «انتقال وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی به دارالامان» طرح‌ریزی شد. قرار است که این طرح از سوی وزارت شهرسازی و اراضی اجرایی شود. بر اساس معلومات وزارت شهرسازی و اراضی، کار زیربنایی این طرح در حال تکمیل شدن است. 

یکی از شکایت‌هایی که همواره از سوی شهروندان مطرح شده، پراکنده‌گی ادارات دولتی است که روند ارائه خدمات را به نحوی صدمه زده است. این طرح به هدف جلوگیری از پراکنده‌گی ادارات دولتی روی دست گرفته شده است. حکومت در نظر دارد که آن شمار از ادارات دولتی را که با هم ارتباط کاری دارد، در یک مکان قرار دهد.

دارالامان در ناحیه ششم شهر کابل واقع است. این منطقه ظرفیت اعمار تأسیسات بزرگ و بلند منزل‌ها را دارد.

دکمه بازگشت به بالا