شبکه سه نفری «دزدان مسلح» به اتهام باج‌گیری از دانشجویان و استادان دانشگاه در کابل بازداشت شد

۸صبح، کابل: نیروهای امنیت ملی یک شبکه سه نفری از «دزدان تفنگ‎دار» را از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی، روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم میزان، در اعلامیه‌ای گفته است که افراد بازداشت شده به جرم‌شان از جمله آزارواذیت و باج‌گیری از مردم به خصوص استادان و دانشجویان یکی از دانشگاه‌های خصوصی اعتراف کرده‌اند.

ریاست امنیت ملی از این سه نفر به نام‌های «احمدذکی» مشهور به کماندو، «نوید» مشهور به مومن و «حسیب‌الله» یاد کرده است. احمدذکی مشهور به کماندو مسوولیت رهبری این شبکه سه نفری را بر عهده داشته است.

طبق اعلام این ریاست، احمدذکی و همکارانش هم‌چنان اعتراف کرده‌اند که پیش از این در همکاری با شبکه «رییس عبید» دست به دزدی‌های مسلحانه و سازمان‌دهی فعالیت‌های «تخریب‌کارانه» سهم و نقش فعال داشته‌اند. ریاست عمومی امنیتی ملی گفته است که پس از بازداشت رییس عبید، این شبکه مستقلانه دست به دزدی‌های مسلحانه در شهر کابل زده است.

نیروهای امنیت ملی این شبکه را هنگامی که می‌خواست یک موتر را از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل دزدی کند، به صورت «بالفعل» بازداشت کرده‌اند.

ریاست امنیت ملی گفته است که شبکه یادشده، شمار زیادی از مردم را مورد آزارواذیت قرار داده‌اند. طبق معلومات این، سه نفر که از دادن پول به احمدذکی و شبکه‌اش خودداری کرده بودند، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته و از ناحیه پا زخمی شده‌اند.

این شبکه در حالی بازداشت می‌شود که شکایت‌ها از افزایش جرایم جنایی در کابل هم‌چنان بلند است. پولیس اما معتقد است که سطح جرایم در جریان ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن