یک مسوول دیگر استخباراتی طالبان نیز از کابل بازداشت شد

۸صبح، کابل: نیروهای قطعات ویژه پولیس یک مسوول استخباراتی دیگر گروه طالبان را نیز از منطقه کوته سنگی شهر کابل بازداشت کردند. این نیروها روز گذشته یک مسوول استخباراتی این گروه را از منطقه کمپنی همین شهر بازداشت کرده بودند. این دومین مسوول استخباراتی گروه طالبان است که در جریان برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح از مربوطات شهر کابل بازداشت می‌شود.

وزارت امور داخله نام این مسوول استخباراتی گروه طالبان را رحمت‌الله اعلام کرده است. بر اساس خبرنامه این وزارت، این عضو مهم گروه طالبان باشنده منطقه نیازبیک در ناحیه پنجم شهر کابل است. وزارت امور داخله گفته است که این فرد به «سازمان‌دهی اعمال تروریستی» و «انتقال افراد کلیدی گروه تروریستی طالبان از یک ساحه به ساحه دیگر شهر کابل» منظون است. او شب گذشته در پی عملیاتی از سوی نیروهای ویژه پولیس بازداشت شده است.

لویه‌جرگه مشورتی صلح برای چهار روز در نهم ثور زیر تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. در این جرگه روی خطوط اساسی صلح و چگونگی دست یافتن به آن بحث و رایزنی می‌شود. تا هنوز روشن نیست که فعالیت استخباراتی این دو عضو گروه طالبان پیوندی با لویه‌جرگه مشورتی صلح داشته است یا نه.

گروه طالبان تا کنون در باره بازداشت مسوولان استخباراتی خود در کابل چیزی نگفته است.

دکمه بازگشت به بالا