افراد خشمگین در هرات کارمندان شهرداری را لت‌وکوب کردند

۸صبح، هرات: در پی تصمیم شهرداری هرات برای نظم‌ بخشیدن به امور شهری و تنظیم مارکیت‌ها، مسوولان این اداره ادعا دارند که گروهی ناشناس با حمله به جان پولیس این اداره، مانع کارشان شده است.

به گفته مسوولان این اداره، برخی از کارکنان بخش تنظیم امور مارکیت‌ها، زمانی که قصد داشتند در چوک گل‌های شهر هرات، چرخ‌ها و بساطی‌ها را منظم کنند، از سوی این گروه لت‌وکوب شده‌اند.

عبدالرحیم مرادی، مدیر عمومی تنظیم امور مارکیت‌های شهرداری هرات، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که براساس برنامه میثاق امنیتی و انضباط شهری، این اداره تصمیم گرفته تا سد معابر را بردارد و شهر را با جابه‌جایی چرخ‌ها و بساط‌های سر بازار منظم کند.

او پافشاری دارد که گروهی ناشناس با سردادن «الله‌اکبر» به پولیس این اداره حمله‌ور شد و کارکنان این اداره را «یهود و نصارا» خواند.

از سویی هم، شیرآغا یکی از بساطی‌های چوک گل‌ها (خیابان علی موفق) که متهم به توهین به کارکنان این اداره است، ادعای مسوولان اداره شهرداری را رد می‌کند.

سرداراحمد احمدی، پولیس تحصیل‌داری اداره تنظیم امور مارکیت‌های شهرداری هرات، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که برای تنظیم و نظم‌ بخشیدن چوگ گل‌ها رفته بود که گروهی با سر دادن شعار «الله‌اکبر» به آنان حمله‌ور شد.

او افزود که معترضان می‌گفتند، مولوی مجیب‌الرحمان حقیقت را گفته و شما یهود و نصارا هستید. در ادامه این افراد را لت‌وکوب کرده‌ مانع نظم بخشیدن به این قسمت شهر شدند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که اداره شهرداری مسوولیت تنظیم شهر و امور مارکیت‌ها را به دوش دارد و مقام ولایت از این تلاش که به درخواست شهروندان این ولایت بوده، حمایت و پشتی‌بانی می‌کند.

او پافشاری دارد که اداره محلی هرات، برای نظم‌ بخشیدن به شهر، مصمم است و به هیچ گروهی اجازه نمی‌دهد که مانع تنظیم شهر شود.

وکیل‌احمد کرُخی، عضو شورای ولایتی هرات، در گفت‌وگو با روزنامه ۸صبح به این باور است که اداره شهرداری در سال‌های پی‌درپی برای ایجاد نظم شهری ناموفق بوده و با بهانه‌های مختلف قصد دارد از زیر بار مسوولیت شانه خالی کند.

او تأکید می‌کند دشواری‌هایی که اداره تنظیم امور مارکیت‌های شهرداری هرات از آن شکایت دارد، ناشی از برخورد دوگانه این اداره با بساطی‌ها و دست‌فروشان در سطح شهر است.

در چند ماه اخیر بی‌‌بندوباری و بی‌نظمی در شهر بیداد می‌کند و رفت‌وآمد در خیابان‌های هرات به شدت دشوار شده است.

شهروندان این ولایت بارها از بی‌نظمی شهری در بخش‌های مزدحم شهر به دلیل وجود فروشنده‌گان کنار خیابان، به دفتر والی شکایت کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا